Trwa ładowanie...
dljy20z

Nazwali dziecko „Lubię to” na cześć Facebooka!

Kiedy Lior i Vardit Adler rozmyślali nad imieniem dla swojego najmłodszego dziecka, chcieli wymyślić coś prostego o przyjemnym brzmieniu. W pewnym momencie ojciec dziewczynki stwierdził, że te warunki spełnia ich ulubiona opcja na Facebooku: „Like”. Państwo Adler stwierdzili, że to idealne imię dla ich dziecka. Innymi słowy: Lubią to!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nazwali dziecko „Lubię to” na cześć Facebooka!
(Thinkstockphotos)
dljy20z

To oryginalne izraelskie małżeństwo uwielbia Facebooka i wszystkie jego aspekty. Parze szczególnie przypadła do gustu opcja „Lubię to”, która pozwala wyrazić swoje zadowolenie i aprobatę bez konieczności dłuższej wypowiedzi. Choć z pewnością wiele osób podziela ich opinię, chyba mało kto odważyłby się nazwać dziecko imieniem „Like”.

- Było dla mnie ważne, żeby moje dziecko miało imię niespotykane nigdzie indziej, przynajmniej w Izraelu – twierdzi 37-letni Lior Adler dla niemieckiej agencji DPA. – Kiedyś ludzie dawali dzieciom imiona biblijne. A czyż Facebook nie jest rodzajem współczesnej Biblii? – dodaje. Pan Adler zaznacza również, że chcieli wraz z małżonką wybrać imię o „ładnym, międzynarodowym brzmieniu”.

(fot. dailymail.co.uk)
Podziel się
dljy20z

Małżeństwo przyznaje, że ich znajomi zareagowali lekkim niedowierzaniem na wieść o imieniu ich córki. Ciekawe, czy mała Like będzie zadowolona w przyszłości z wyboru rodziców?

Pozostałe dzieci państwa Adler nazywają się Dvash, co po hebrajsku znaczy miód, oraz Pie, czyli ciasto.

Izraelskie małżeństwo to nie jedyni ludzie, którzy wybierają imię dla dziecka pod silnym wpływem otaczającej rzeczywistości. Według biura SSA (Social Security Administration) w 2010 roku najpopularniejszymi imionami w Stanach Zjednoczonych były Isabella i Jacob. Specjaliści są zdania, iż przynajmniej po części wynika to z popularności sagi Zmierzch.

Tekst: na podst. The Daily Mail/(sr)

dljy20z

Podziel się opinią

Share

dljy20z

dljy20z
dljy20z