Blisko ludziNelli Rokita niespodziewanie zniknęła z mediów. Oto co dziś robi

Nelli Rokita niespodziewanie zniknęła z mediów. Oto co dziś robi

Nelli Rokita zniknęła z polityki w 2011r.
Nelli Rokita zniknęła z polityki w 2011r.
Źródło zdjęć: © AKPA

13.04.2021 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nelli Rokita była bez wątpienia jedną z najbarwniejszych postaci polskiej sceny politycznej. Jednak mimo charakterystycznego stylu bycia i dużego zainteresowania ze strony mediów, działaczka nagle zniknęła. Co dziś robi Nelli Rokita?

Nelli Rokita, żona Jana Marii Rokity, wycofała się z życia publicznego w 2011 roku. Wcześniej robiła polityczną karierę. Pełniła funkcję doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. kobiet i była posłanką na Sejm VI kadencji. Rokita cieszyła się też ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów, a jej charakterystyczny "retro" styl i rosyjski akcent stały się znakiem rozpoznawczym działaczki. Do głośnych wypowiedzi Rokity należą takie stwierdzenia, jak: "In vitro to gwałt na kobiecie" czy "Bezpłodność nie jest chorobą".

Z polityki do ogródka

Jak się jednak okazuje, Nelli Rokita nie ma dzisiaj niczego wspólnego ze światem polityki, w którym przed laty tak aktywnie uczestniczyła. Dawna posłanka zajmuje się obecnie uczeniem języka angielskiego w jednym z domów dziecka, a w wolnych chwilach najchętniej zajmuje się ogródkiem.

- Dzieci chcą się nauczyć angielskiego, nawet jestem zdziwiona, jak bardzo. Staram się z nimi nauczyć jakichś ładnych piosenek, wierszyków, opowiadań. Rozmawiamy, bawimy się. To jest zabawa! - mówiła Nelli Rokita w 2017 r. w rozmowie w "Dzień dobry TVN".

Nie dziwi więc, że była posłanka, zapytana o to, czy chciałaby wrócić do polityki, odpowiedziała, że wśród interesujących ją stanowisk byłyby te związane z rozwojem edukacji.

- Interesuje mnie bez wątpienia edukacją i myślę, że można bardzo dużo zrobić w tym kierunku - mówiła Rokita w "Dzień dobry TVN".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (120)
Zobacz także