Nie chce ci się sprzątać? Ta jedna zasada sprawi, że zrobisz to o wiele szybciej

Istnieją zasady i triki, które ułatwiają sprzątanie
Istnieją zasady i triki, które ułatwiają sprzątanie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

05.12.2022 17:44, aktual.: 05.12.2022 21:17

Sprzątanie w domu pochłania za dużo czasu, przez co odczuwasz frustrację i niechęć do porządków? Nie musi tak być. Wystarczy zapoznać się z kilkoma zasadami, dzięki którym wszystko pójdzie sprawniej.

Przedświąteczne porządki już spędzają ci sen z powiek? Wiesz, że poświęcisz na nie mnóstwo czasu i energii? Tak wcale nie musi być. Oczywiście nie da się sprawić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, że wszędzie będzie czysto w kilka chwil. Jednak sprzątanie można sobie ułatwić. Wystarczy, że wprowadzisz kilka prostych zasad. Bo mądre sprzątanie, to skuteczne i szybkie sprzątanie. Rusz głową, zamiast miotłą!

Organizacja czasu i lista zadań

We wszystkim najważniejsza jest dobra organizacja. Przede wszystkim zaplanuj sobie czas na sprzątanie. Może to być 15 minut każdego popołudnia albo dwie czy trzy godziny w ciągu jednego wolnego dnia. Ważne jednak, by ustalić sobie te ramy czasowe i starać się ich trzymać. Inną ważną kwestią jest zrobienie sobie przemyślanej listy zadań. Co jest najpilniejsze? Gdy wiesz już, co masz posprzątać, możesz to robić w kolejności bez dłuższego zastanawiania się.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odpoczynek od ekranów

Jakie inne zasady warto wprowadzić? Przed rozpoczęciem sprzątania wycisz telefon i odłóż go na bok. Sygnał przychodzącego powiadomienia będzie cię rozpraszał i niemal wymuszał sprawdzenie tego, co pojawiło się na ekranie smartfona. A to duży złodziej czasu. Wyłącz także telewizor. Lecący w tle serial czy nawet filmik na YouTube może cię wciągnąć i spędzisz więcej czasu przed ekranem niż na sprzątaniu. Jeśli chcesz, by coś umiliło ci tę czynność, to włącz sobie muzykę lub ciekawy podcast. Ważne, by warstwa wizualna nie była obecna.

Zasada "z góry na dół"

Warto również pamiętać, by sprzątać z góry na dół. Najpierw odkurzasz podłogę, a dopiero później wycierasz półki? To ogromny błąd. Wycierany kurz nie pozostaje bowiem w całości na ściereczce, ale także częściowo unosi się w powietrze i opada na ziemię. Dlatego odkurzanie podłogi trzeba wtedy powtórzyć. Najważniejsze, by nie robić sobie podwójnej pracy. Dlatego zasada "z góry na dół" jest kluczowa.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także