Nie chcieli zapłacić za nadbagaż. Łakomi turyści postanowili wszystko zjeść na lotnisku

Kontrola na lotnisku
Kontrola na lotnisku

31.01.2021 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podróż samolotem wiąże się ze ściśle określonymi zasadami. Kontrolerzy skrupulatnie sprawdzają walizki pasażerów, dlatego często okazuje się, że trzeba dopłacić za nadbagaż. Taka sytuacja spotkała turystów na lotnisku w Chinach.

Czterech mężczyzn na długo zapamięta swoją podróż z lotniska Kunming Changshui w prowincji Yunnan. Panowie podróżowali po Chinach w celach biznesowych, ale przed wylotem postanowili kupić sobie skrzynkę pomarańczy.

Za 30 kilogramów owoców zapłacili 50 CNY, czyli w przeliczeniu na złotówki niecałe 30 złotych. Podczas odprawy bagażowej dowiedzieli się, że jeśli chcą przetransportować skrzynkę pomarańczy, to muszą zapłacić za nadbagaż około 175 złotych.

Pasażerowie zgodnie uznali, że to jest zbyt wysoka kwota, ale jednocześnie szkoda im było zostawiać pomarańcze. Postanowili więc je zjeść przed podróżą. "Po prostu staliśmy tam i pochłanialiśmy je wszystkie. Zajęło nam to 20-30 minut" - powiedział jeden z mężczyzn w rozmowie z zagranicznymi mediami.

Chińczycy zjedli wszystko, ale niestety skończyło się to u każdego owrzodzeniami w okolicy jamy ustnej oraz wstrętem do pomarańczy. Jak donosi "Independent", panowie przyznali, że chyba długo nawet już nie spojrzą na te owoce.

Źródło artykułu:WP Turystyka
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)