Trwa ładowanie...
dx1dh64

Nie masz czasu na długą pielęgnację skóry? Wypróbuj błyskawiczne sposoby, które ją upiększą

Goniące terminy, ciągły pęd i nieunikniony stres - między innymi te czynniki ograniczają nam możliwości i czas poświęcany na codzienną pielęgnację ciała. Na szczęście istnieją sposoby, które zajmują tylko chwilę, a mają ogromny wpływ na kondycję i wygląd naszego ciała. Zobacz, jakich czynności nie powinnaś odpuszczać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznaj szybkie sposoby na zjawiskowo piękną skórę
Poznaj szybkie sposoby na zjawiskowo piękną skórę (iStock.com)
dx1dh64

Odpowiedni kosmetyk do mycia
Każda z nas codziennie myje swoje ciało. Nie wszystkie kobiety jednak mają czas na relaksujące kąpiele z dodatkiem kosmetyków z bogatym i odżywiającym skórę składem. Jeśli należysz do grupy osób, które wskakują pod prysznic jedynie na kilka minut, po czym biegną wykonywać swoje obowiązki, wykorzystaj ten czas w maksymalny sposób. Woda wysusza skórę i narusza jej strukturę, więc warto rozpocząć jej pielęgnację już od pierwszej minuty szybkiego prysznica. Kluczem do sukcesu jest użycie właściwego kosmetyku, który będzie nawilżał skórę w trakcie kąpieli i chronił ją przed utratą nawilżenia. Najlepiej wybrać żel pod prysznic z dużą zawartością naturalnych olejków. Nie obawiaj się jednak jego konsystencji, ponieważ dobre olejki pod prysznic podczas mycia ciała zmieniają się w przyjemną i pachnącą pianę. To idealne "2 w 1" - usuwanie zanieczyszczeń po aktywnym dniu i pielęgnacja w jednym. Piękny zapach i mnóstwo piany pozwoli ci się zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego chociaż na kilka minut.

Pozbądź się wyprysków i wrastających włosków
Tylko prawdziwe szczęściary nie muszą zmagać się z problemami skórnymi. Większość z nas jednak doskonale zna problemy z wrastającymi włoskami po depilacji i krostkami, które przez nie powstają. Nagromadzony martwy naskórek oznacza nie tylko szorstkie w dotyku ciało, ale i jest głównym winowajcą zapchanych porów. Najszybszym i jednocześnie bardzo przyjemnym zabiegiem, który możesz błyskawicznie wykonać we własnej łazience, jest peeling. Jego ziarenka, energicznie wmasowane w skórę podczas kąpieli, pozbędą się martwego naskórka, oczyszczą pory i wygładzą skórę. Dzięki peelingowi, każdy kosmetyk będzie lepiej i głębiej wnikał w nasze ciało, intensywniej ją odżywiając. Najlepiej postaw na peeling z naturalnym składem, który często opiera się na wyciągach z pięknie pachnących owoców, pozytywnie wpływających na wygląd naszego ciała.

Shutterstock.com
Podziel się

Błyskawiczne nawilżenie i odżywienie
Skóra, z której usunięte zostały zanieczyszczenia, gotowa jest do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Jeśli w trakcie kąpieli użyłaś peelingu, pozbyłaś się starego naskórka i utorowałaś drogę dla odżywczych kosmetyków, które dzięki temu będą mogły wniknąć naprawdę głęboko. Nawet podczas bardzo zajętego wieczoru, nie odmawiaj sobie przyjemności nawilżenia skóry, która po wyjściu z kąpieli jest go wyjątkowo spragniona. Użycie mleczka, balsamu lub olejku powinno być czynnością równie ważną jak demakijaż, bez której wykonania nie powinno się pójść spać. To przyzwyczajenie i wprowadzenie regularności sprawi, że twoje ciało z dnia na dzień będzie piękniejsze, a ty pozbędziesz się nieprzyjemnego uczucia napięcia i suchości. Jeśli użyjesz do tego kosmetyków o bardzo dobrym składzie, efekty zobaczysz szybciej, niż myślisz.

dx1dh64

Podziel się opinią

Share

dx1dh64

dx1dh64