Grzywna za suszenie prania na balkonie. Przepisy mówią jasno

Wieszasz pranie na balkonie? Lepiej uważaj
Wieszasz pranie na balkonie? Lepiej uważaj
Źródło zdjęć: © East News | Wojtek Laski

30.05.2024 16:17, aktual.: 31.05.2024 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć przepisy stanowią, że balkon to przedłużenie mieszkania, obowiązują pewne zasady, których warto się trzymać. Jedną z takich reguł jest zakaz wieszania mokrego prania na balkonie – złamanie go może skutkować nawet nałożeniem kary w postaci grzywny.

Niektórzy organizują na balkonach grille i imprezy, inni opalają się tam nago. Mimo że te czynności są formalnie "zabronione", istnieją również inne zasady dotyczące korzystania z balkonów, o których mało kto wie. Jedną z nich jest kwestia wieszania mokrego prania. Jeśli jesteś osobą, która to robi, lepiej miej się na baczności.

Czy można wieszać pranie na balkonie?

Wieszanie prania na balkonie jest jedną z najczęstszych czynności wykonywanych, kiedy nadchodzą ciepłe dni i pojawia się słońce. Pranie schnie wtedy szybciej i pachnie świeżo. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że wieszanie mokrych ubrań na balkonie jest raczej niezalecane. Chociaż nie ma przepisów wyraźnie tego zakazujących, to jednak regulaminy wspólnot często zawierają taki zapis.

Dlaczego? Chodzi o potencjalne zagrożenie stwarzane przez bardzo mokre pranie znajdujące się na wysokości, poza balustradą. Gdyby spadło, mogłoby stanowić zagrożenie dla przechodniów i rowerzystów.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Jeżeli jednak ociekające wodą pranie znajduje się na zabudowanej części balkonu, należy podstawić pod nie miskę. Jeśli woda wyleje się poza balkon, grozi nam kara grzywny do 500 zł (według art. 75 i 145 k.w.).

Tego nie rób na balkonie

Co jeszcze jest zakazane na balkonach? Niektóre z tych zakazów mogą zaskakiwać. Na przykład zabronione jest trzepanie koców i dywanów (co wchodzi w zakres przepisów zakazujących śmiecenia) oraz wywieszanie donic z kwiatami poza balustradą. To również związane jest z art. 75 k.w., który przewiduje karę grzywny za wystawianie na balkonach ciężkich przedmiotów, w tym donic z kwiatami.

Dołącz do naszej grupy na Facebooku - #Samodbałość. To miejsce, gdzie będziemy na bieżąco informować o wywiadach i nowych historiach. Dołącz i zaproś swoich znajomych. Czekamy na Ciebie!

Masz ciekawą informację, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także