Trwa ładowanie...
dmsjmdd

"Nie wpuszczam księdza po kolędzie". Opinie Polaków są podzielone

"Nie wpuszczam księdza po kolędzie" – wyznał Adam. Przeszkadza mu, że duchowny rozgląda się po jego mieszkaniu i ocenia to, jak żyje, a na koniec wizyty oczekuje pieniędzy. Wielu forumowiczów oburzyła jego postawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy nie chcą wpuścić księdza do domu
Polacy nie chcą wpuścić księdza do domu (East News)
dmsjmdd

Kolęda to wydarzenie, które wzbudza mieszane emocje wśród Polaków. Z jednej strony religijność i przywiązanie do tradycji nakazuje im wpuścić do swojego mieszkania kapłana, z drugiej pojawia się wiele obaw.

Wśród tych pełnych obaw osób znalazł się jeden z forumowiczów WP Kafeteria, Adam, który ostatecznie zdecydował, że nie wpuści księdza do swojego mieszkania. Innym nie spodobała się jego postawa.

dmsjmdd

Kolęda – wpuszczać księdza czy nie?

"Nie dramatyzuj. Ksiądz też człowiek, osoba duchowna, trochę szacunku" – napisał jeden z użytkowników forum. Inny dodał: "Typowy bełkot kogoś, kto myśli, że będzie postrzegany jako inteligent, bo gardzi katolickim motłochem publicznie. Słaby jesteś".

Użytkownicy przekonywali go również, że księża w ich parafiach są tam z powołania i sami z okazji swoich urodzin czy innych wydarzeń zapraszają do siebie wiernych. Podzielili się też własnymi doświadczeniami z kolędy: "Jeszcze nigdy ksiądz nie rozglądał mi się po mieszkaniu. Zawsze była tylko modlitwa, miła rozmowa i zdarzyło mi się zapomnieć dać koperty, a on nawet nie pytał, tylko chciał iść".

Jednak znalazły się również głosy osób zgadzających się z Adamem: "Mamy zaraz 2020 rok, skończmy wreszcie z tymi średniowiecznymi zwyczajami", "Ja też nie wpuszczam".

dmsjmdd

A wy, co o tym myślicie?

Zobacz także: Królowa Elżbieta II nie chciała odwiedzić księcia Filipa w szpitalu. Ekspertka tłumaczy dlaczego

Zobacz także: Depresja u mężczyzn. Służba zdrowia nie jest gotowa na takich pacjentów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmsjmdd

Podziel się opinią

Share
dmsjmdd
dmsjmdd