Blisko ludziNie zostawiaj ich w tej pozycji. Tak zasłonięte żaluzje to kuszenie losu

Nie zostawiaj ich w tej pozycji. Tak zasłonięte żaluzje to kuszenie losu

Źle zasłonięte żaluzje dają złudne poczucie prywatności
Źle zasłonięte żaluzje dają złudne poczucie prywatności
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
05.10.2022 13:11

Nieodpowiednio zasłonięte żaluzje mogą narazić nas na niebezpieczeństwo - twierdzi ich producent. Chodzi nie tylko o spojrzenia wścibskich sąsiadów, ale także złodziei. Eksperci wskazali jedyną słuszną pozycję listewek, która zapewni pełną prywatność.

W latach 90. były w wielu polskich mieszkaniach. Ostatnio znowu wracają do łask, choć niekoniecznie w postaci aluminiowych listewek. Nowoczesne żaluzje coraz częściej wykonane są z drewna czy papieru. Choć ich czyszczenie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, mają wiele zalet.

Ustaw żaluzje w tej pozycji

Żaluzje spełniają kilka funkcji. Przede wszystkim - ograniczają dopływ promieni słonecznych w upalne dni. Całkowicie zasłonięte mogą zastąpić rolety czy zasłony. Egzemplarze ładne wizualnie dodatkowo zdobią pomieszczenie, nadając mu nieco wakacyjny charakter.

Jeśli chcemy zadbać o prywatność, kluczowe okazuje się odpowiednie ustawienie żaluzji. Nie każda pozycja zapewnia szczelne krycie, na co zwrócił uwagę na TikToku jeden z ich nowozelandzkich producentów. Na profilu @virtuallyblinded pokazano ważną wskazówkę.

"W nocy nigdy nie kieruj żaluzji w dół" - czytamy w opisie nagrania. Chodzi o sytuację, gdy pomiędzy listwami pozostają szpary, przez które ktoś mógłby z łatwością zajrzeć do pomieszczenia. Wystarczy przekręcić je w drugą stronę, by podglądanie stało się niemożliwe. Naszą nieuwagę może wykorzystać nie tylko wścibski sąsiad, ale też złodziej.

Jak czyścić żaluzje?

Teoretycznie nie jest to żadna tajemna wiedza, ale wielu internautów dopiero teraz zaczęło zwracać uwagę na ustawienie żaluzji. Krótkie nagranie odnotowało ponad pięć milionów wyświetleń i niemal 250 tys. polubień. Niektórzy są zaskoczeni, że drobny szczegół może mieć tak duże znaczenie.

Od czasu do czasu warto również wyczyścić listewki. Eksperci odradzają stosowanie wody czy innych płynów, bo te mogą zdeformować drewniane żaluzje i uszkodzić aluminiowe. Najlepiej sprawdzi się miotełka do kurzu, która usunie zabrudzenia na sucho i znacznie ułatwi pracę.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta