Blisko ludziNieoczywiste współczesne sygnały, że szkoda czasu na ten związek

Nieoczywiste współczesne sygnały, że szkoda czasu na ten związek

Niektóre znaki są wyraźnym ostrzeżeniem
Niektóre znaki są wyraźnym ostrzeżeniem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | ©georgerudy - stock.adobe.com
oprac. KSA

13.12.2021 20:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku relacji często patrzymy na wszystko przez tzw. różowe okulary i nie dostrzegamy sytuacji, które powinny być dla nas sygnałem, że tracimy czas. Psycholożka specjalizująca się w tematyce związków, wyjaśnia, na co dzisiaj warto zwracać uwagę.

Brytyjska ekspertka od budowania poprawnych relacji w związku, Tina Wilson, wylicza kilka podstawowych sygnałów, o których powinni wiedzieć wszyscy ludzie wchodzący w relacje romantyczne.

Po tym poznasz, że ze związkiem jest coś nie tak

Jednym z nich jest nieumiejętność spędzania czasu razem w inny sposób niż przed telewizorem. Jej zdaniem to wyraźny znak, że para nie ma wspólnych tematów, nie interesuje się sobą nawzajem. Oglądanie filmów to dobra rozrywka, ale nie może dominować podczas randek.

Kolejnym znakiem ostrzegawczym jest podejście partnera do robienia i publikowania wspólnych zdjęć. Tina Wilson uprzedza, że nie ma nic złego, jeśli jedna i druga strona unikają dzielenia się w sieci wspólnymi zdjęciami, ale dostrzega niepokojący sygnał, gdy np. jeden z partnerów regularnie publikuje nowe fotografie, ale na żadnej z nich nie ma osoby, z którą jest w związku. "To jasne, że nie chce, aby znajomi wiedzieli o tobie" - ostrzega na łamach Daily Mail.

Lepiej zerwać, zanim ktoś złamie nam serce

Ważny sygnałem jest trzymanie partnera w tajemnicy przed rodziną i znajomymi. Celowe niezapraszanie w miejsca, gdzie są bliscy. Ekspertka twierdzi, że jeśli sytuacja trwa zbyt długo, to może oznaczać, że wbrew pozorom nasz wybranek czy wybranka nie myśli o nas na poważnie.

Brak jasnego zdefiniowania związku też może być ostrzeżeniem. Jeśli spotykamy się z kimś regularnie i od dłuższego czasu, powinniśmy wprost i głośno nazwać to, co nas łączy.

Tina Wilson, nie patrzy optymistycznie również na relacje, w których jedna ze stron jest głównym inicjatorem spotkań. Ekspertka uważa, że "jeśli to tylko ty układasz dla was plany, to znak, że lepiej uciekać z tego związku" - radzi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także