"Niewolnica Isaura". Zobacz, jak dziś wygląda Lucélia Santos
"Niewolnica Isaura" 36 lat temu podbiła serca polskich widzów. Nikt się wtedy nie spodziewał, że ta brazylijska telenowela zostanie fenomenem, o którym wielu będzie pamiętało nawet po latach. Serial przyniósł wielką sławę tytułowej Isaurze, czyli Lucélii Santos. Jak dziś wygląda aktorka?
Wraz z sukcesem produkcji, która zapisała się w historii telewizji, przyszła wielka popularność gwiazdy serialu. Lata 80. w Polsce należały do niej. W maju 1985 r. główni bohaterowie serialu: Lucélia Santos i Rubens de Falco odwiedzili Polskę i wzbudzili furorę. Niejeden rodzic postanowił wówczas nazwać swoją córkę imieniem Isaura, a wiele kobiet czesało się dokładnie tak, jak główna bohaterka serialu.
Jak dziś wyglada tytułowa Isaura?
Lucélia Santos, aktorka, która wcielała się w tytułową postać XIX-wiecznej białej niewolnicy, torturowanej przez swego pana Leoncio Almeidę (w tej roli Rubens de Falco) 20 maja obchodziła 64. urodziny. Kiedy dostała tamtą rolę, miała zaledwie 18 lat.
Jak aktorka wygląda teraz? Wciąż świetnie i naturalnie. Choć jej twarz zdobią zmarszczki, nie pozbywa się ich, bo podobno jest przeciwniczką poprawiania urody.
Kim jest Lucélia Santos?
Aktorka największą sławę zawdzięcza serialowi telewizyjnemu Niewolnica Isura z 1976, którego scenariusz oparto na powieści Bernardo Guimaraesa "Escrava Isaura". Serial ten odniósł największy sukces spośród wszystkich telenowel w historii telewizji. Grana przez nią postać białej niewolnicy najpierw podbiła Amerykę Łacińską, a potem Europę, Afrykę i Azję, gdzie dubbingowane wersje serialu były wyświetlane w prawie siedemdziesięciu krajach. Sława serialu uczyniła z Lucélii Santos międzynarodową gwiazdę.
Po zakończeniu przygody ze słynną Isaurą jej kariera nabrała tempa. Od temtego czasu aktorka regularnie pojawia się w brazylijskich telenowelach i wszystko wskazuje na to, że nie ma zamiaru przejść na emeryturę.
Lucélia Santos była pierwszą zagraniczną aktorką, która dostała nagrodę Złotego Orła w Chinach. Odniosła też sukces jako reżyser dokumentalnego filmu Timor Lorosae – ukazujący przemoc, do jakiej doszło przed uzyskaniem niepodległości przez Timor Wschodni.
Życie prywatne gwiazdy.
Była żoną kompozytora muzyki poważnej i dyrygenta Johna Neschlinga, z którym się rozwiodła. Ich syn, Pedro Neschling, jest aktorem.
26 maja 1985 roku, przebywając w Polsce, odwiedziła m.in. budowę szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl