GwiazdyNiezłomny Jack O'Connell

Niezłomny Jack O'Connell

Niezłomny Jack O'Connell
Źródło zdjęć: © ABACA/NEWSPIX.PL;WENN/NEWSPIX.PL

02.01.2015 19:03, aktual.: 02.01.2015 22:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przygotowując się do głównej roli w filmie "Niezłomny" Jack O'Connell musiał poddać się rygorystycznej diecie. Kilka razy spotkał się również z granym przez siebie Louisem Zamperinim.

Przygotowując się do głównej roli w filmie "Niezłomny" Jack O'Connell musiał poddać się rygorystycznej diecie. Kilka razy spotkał się również z granym przez siebie Louisem Zamperinim.
- Na dietę przeszedłem trzy miesiące przed rozpoczęciem zdjęć - mówi aktor w rozmowie z magazynem "Total Film" - To nic fajnego. Mniejsza liczba kalorii wpływa na myślenie i utratę energii, ale przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo.

- Gdy już zaczęliśmy zdjęcia, zdarzyło mi się kilka razy stracić przytomność. Przy trzecim razie wszyscy byli już gotowi i wiedzieli, co robić.

Jeszcze przed zdjęciami aktor spotkał się z Zamperinim.
- Pierwsze nasze spotkanie związane było z nagraniem dodatków specjalnych do DVD - wspomina O'Connell. - Byliśmy w jego domu. Wszędzie stały kamery, światła. Czułem się trochę jak intruz, bardzo obco. Nie było mi to osobiście potrzebne. Za drugim razem przymierzałem jego starą kurtkę z okresu wojny. Poznałem też jego rodzinę. Nawiązaliśmy o wiele lepszy kontakt. Po raz trzeci spotkaliśmy się po zdjęciach, gdy już zeszedł z nas cały stres, a ja nie musiałem ani liczyć kalorii, ani myśleć o tym, o której położę się spać. Umówiliśmy się z Angie, Louisem i jego rodziną w jego restauracji. Dziś Louisa nie ma już z nami, tym bardziej cenię sobie to wspomnienie.

Przypomnijmy, że "Niezłomny" w reżyserii Angeliny Jolie stanowi adaptację powieści "Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption" Laury Hillenbrand. Książka wydana w Polsce pod tytułem "Niezłomny" opisuje losy Louisa Zamperiniego (Jack O'Connell), byłego olimpijczyka, którego samolot roztrzaskał się w czasie II wojny światowej. Zamperini wraz z dwójką ocalałych dryfował po wodach Pacyfiku przez 47 dni. W końcu został wyłowiony przez japońską flotę. Na lądzie trafił do obozu jenieckiego, w którym był torturowany przez komendanta-sadystę. Pod koniec wojny Zamperini odzyskał wolność, jednak później przez wiele lat borykał się z problemami będącymi wynikiem powojennej traumy.

Jolie wyreżyserowała produkcję na podstawie scenariusza napisanego przez Ethana i Joela Coenów, Richarda LaGravenese i Williama Nicholsona.

"Niezłomny" trafi do polskich kin już 2 stycznia. W obsadzie znaleźli się również Domhnall Gleeson, Finn Wittrock, Garrett Hedlund, John Magaro, Alex Russell, Carla Thexton i Miyavi.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Megafon.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także