Trujące połączenie. Nigdy nie mieszaj w czasie sprzątania

W naszych domach znajduje się wiele detergentów, które usprawniają prace porządkowe. Musimy mieć jednak na uwadze, aby używając poszczególnych produktów, zachować ostrożność. Okazuje się, że wielu z nich nie można łączyć, bo przynosi to opłakane skutki.

Pamiętaj, aby nie mieszać tych detergentów
Pamiętaj, aby nie mieszać tych detergentów
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | PAWEL_KACPEREK

21.06.2024 | aktual.: 21.06.2024 17:29

Sklepowe detergenty mogą nam pomóc w pozbyciu się uciążliwych zabrudzeń m.in. w kuchni czy łazience. Jednak przy sprzątaniu "chemią" trzeba mieć na uwadze, aby nie łączyć ze sobą poszczególnych produktów. W przeciwnym razie możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Lepiej nie igrać z losem. Nie łącz ze sobą tych produktów

Łączenie niektórych substancji może wywoływać reakcje alergiczne, poparzenia, a nawet zatrucia. Zanim zabierzemy się do sprzątania, warto zapoznać się z bardzo praktyczną "ściągą".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po pierwsze, nigdy nie mieszaj spirytusu oraz wybielacza. Doprowadza to bowiem do wydzielania się związku o nazwie chloroform, który źle wpływa na układ nerwowy oraz oddechowy, a także powoduje uszkodzenia skóry i oczu.

Uważaj też na ocet, który niezwykle często pomaga nam przy sprzątaniu. Produktu absolutnie nie powinno się łączyć m.in. z wybielaczami i płynami do mycia toalet. Dlaczego? Chlor, który znajduje się w wymienionych detergentach, w reakcji z octem zacznie się ulatniać - jest to groźne dla naszego układu oddechowego.

Warto też mieć na uwadze, że jeżeli najpierw myjemy naczynia detergentem, a potem od razu sięgamy po ocet, aby nabłyszczyć naczynie, znów popełniamy błąd. W takiej sytuacji nietrudno o to, by chlor zaczął przedostawać się do powietrza, a to może skutkować podrażnieniami.

Pieni się? W tym przypadku to nie jest dobry znak

W sieci jest mnóstwo "magicznych" sposobów na pozbycie się brudu za pomocą mieszanki octu i sody oczyszczonej. Nie jest to jednak dobre połączenie - powstała w ten sposób papka zacznie się pienić, ale wcale nie pomoże w usunięciu zabrudzeń. Wytworzy się natomiast dwutlenek węgla, woda oraz octan sodu, które mogą nam zaszkodzić.

Dołącz do naszej grupy na FB - #Samodbałość. Tu będziemy regularnie udostępniać nowości o wywiadach i historiach. Zapraszamy do wspólnego dołączenia i zapraszania znajomych!

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
sprzątaniedomowe sposobyśrodki czystości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)