UrodaNigdy nie osuszaj włosów ręcznikiem w ten sposób. To może im zaszkodzić

Nigdy nie osuszaj włosów ręcznikiem w ten sposób. To może im zaszkodzić

Błędy, które wszyscy popełniają podczas wycierania włosów ręcznikiem
Błędy, które wszyscy popełniają podczas wycierania włosów ręcznikiem
Źródło zdjęć: © Pexels
Aleksandra Szablak
27.09.2022 12:13, aktualizacja: 27.09.2022 20:33

Ogromne znaczenie dla zdrowych i pięknych włosów mają nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne, ale także sposób ich rozczesywania. Dodatkowo, mało kto wie, że najwięcej błędów popełniamy przy osuszaniu włosów ręcznikiem. Sprawdź, czy ty także popełniasz te pielęgnacyjne grzeszki.

Znana na TikToku stylistka fryzur Rachel Valentine poruszyła ostatnio temat niewłaściwego osuszania włosów ręcznikiem. W sieci zawrzało, a wiele kobiet uświadomiło sobie, że popełniało te błędy przez długie lata, narzekając później na matowe, łamliwe i trudne do rozczesania włosy. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego koniecznie sprawdź czego nie robić, gdy wychodzisz spod prysznica z mokrymi włosami.

Nie pocieraj włosów zbyt agresywnie

W pośpiechu, a niekiedy też z przyzwyczajenia, mocno i szybko pocieramy włosy ręcznikiem. A to podstawowy błąd, ponieważ nasze włosy lubią delikatność. Warto obchodzić się z nimi jak z przysłowiowym jajkiem, a szybko odwdzięczą się mocniejszą strukturą i połyskiem. Dlatego nie pocieraj włosów zbyt mocno i z niedbałością. To powoduje trudne do rozczesania splątania, matowy i niezdrowy wygląd włosów. Ręcznik powinien posłużyć jedynie do wyciśnięcia nadmiaru wody. Dlatego warto podzielić włosy na kilka kosmyków i delikatnie odcisnąć z nich wodę suchym fragmentem ręcznika.

Zrezygnuj z turbanu na głowie

Turban na głowie, maseczka na twarzy i kawa w dłoni – co za filmowy widok, który pozwala na chwilę wytchnienia. Jednak w momencie relaksu, mokre włosy "kiszą się" w turbanie. Pozbawione powietrza, automatycznie stają się matowe i nieświeże. To bardzo często nieświadomie popełniany błąd, który potrafi skutecznie zrujnować fryzurę. Dlatego nigdy nie otulaj włosów ręcznikiem na dłużej niż kilka minut.

Alternatywa dla ręcznika

Eksperci zalecają, aby grube i twarde ręczniki zamienić na modele z mikrofibry. Sprawdzić może się również bawełniany i znacznie delikatniejszy t-shirt. Warto zaopatrzyć się w specjalne ręczniki do wycierania włosów lub ręcznik papierowy, który gwarantuje delikatność, a ponadto doskonale chłonie wilgoć. Dzięki temu włosy zostaną łagodnie odciśnięte z nadmiaru wody i gotowe do dalszej pielęgnacji.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także