Nocowała u przyjaciółki. 17-latka nie żyje

Nocowała u przyjaciółki. 17‑latka nie żyje

17-latka zmarła po zażyciu tabletek ecstasy
17-latka zmarła po zażyciu tabletek ecstasy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | WalesOnline
07.01.2023 11:22, aktualizacja: 07.01.2023 12:02

17-letnia Lila-Grace Smith źle się poczuła po zażyciu ecstasy podczas nocowania w domu przyjaciółki. Mimo podjętych działań ratunkowych, dziewczyny nie udało się uratować.

O śledztwie dotyczącym śmierci dziewczyny pisały brytyjskie media. Jak czytamy w "The Mirror", 17-letnia Lila-Grace Smith nocowała w domu znajomych. Jak przekazała jej matka, dziewczyna wcześniej już tak robiła, a rodzice zdawali sobie sprawę, że gdy wychodzi ze znajomymi na imprezy, to spożywa alkohol. Nigdy wcześniej jednak miała nie brać narkotyków. O szczegółach sprawy oraz ustaleniach śledczych pisze m.in. "The Mirror".

Tragiczny finał zabawy w domu

Feralnej nocy grupa znajomych postanowiła, że zostanie w domu. Z zeznań wynika, że spożywali wtedy alkohol, wdychali podtlenek azotu, czyli używany m.in. w gabinetach stomatologicznych gaz rozweselający, zażywali także ecstasy. To właśnie wtedy Lila-Grace Smith po raz pierwszy zdecydowała się spróbować tego narkotyku. Po pewnym czasie 17-latka źle się poczuła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje "The Mirror", po godzinie 23:00 koleżanki dziewczyny, widząc jej stan, wezwały znajomych. Po pewnym czasie pojawiło się czterech chłopaków, którzy najpierw ułożyli 17-latkę w pozycji bezpiecznej ustalonej, a później, gdy jej stan się pogorszył, wezwali pogotowie i prowadzili resuscytację. Niestety, mimo podjętych czynności, następnego dnia nastolatka zmarła w szpitalu. Nie udało się ustalić, kto przyniósł narkotyki na imprezę.

"Miała przed sobą całe życie"

Cytowana przez "The Mirror" Mary Burke, asystentka koronera zaapelowała do młodych ludzi. "To tragiczny przypadek śmierci młodej dziewczyny, która miała przed sobą całe życie. Mam nadzieję, że młodzi ludzie, którzy usłyszą tę historię, pomyślą przez chwilę, zanim zdecydują się zaryzykować" - mówiła.

Dziennik przytoczył też słowa zrozpaczonej matki, która wspomniała, że rozmawiała z córką na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą przyjmowanie narkotyków. Kobieta wyznała, że sama znała wcześniej osobę, która zmarła w wyniku przedawkowania. Córka miała ją jednak zapewniać, że choć znajomym zdarza się zażycie tego typu substancji, ona nigdy się na to nie zdecydowała.

Ecstasy to środek psychoaktywny, przyjmowany m.in. podczas imprez. Może zagrażać zdrowiu lub życiu. Najczęściej występuje pod postacią tabletek przypominających kolorowe, pudrowe cukierki z tłoczonymi wzorkami.

Linia wsparcia dla dorosłych, działająca przez 7 dni w tygodniu, 24/dobę - 800 70 22 22.

Linia wsparcia dla dzieci i młodzieży, działająca przez 7 dni w tygodniu, 24/dobę - 116 111.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta