Nowa metoda złodziei. Prosta i przerażająco skuteczna

Nowa metoda złodziei. Prosta i przerażająco skuteczna

Nowy sposób złodziei?
Nowy sposób złodziei?
Źródło zdjęć: © TikTok | @sayitlolita_
09.09.2023 16:11, aktualizacja: 11.09.2023 17:43

Nie łom czy kombinerki, a drut i trytytka. To prosty, ale przerażająco skuteczny sposób złodziei na dostanie się do pokoju hotelowego. Przekonaj się, dlaczego warto trzymać pieniądze i cenne rzeczy w sejfie i jak uchronić się przed włamaniem.

Bezpieczeństwo naszego domu czy pokoju hotelowego jest dla nas niezwykle ważne. Niestety złodzieje wymyślają coraz to nowsze metody, aby pokonać zabezpieczenia. Pewien tiktoker pokazał, jak ktoś próbuje się włamać do jego pokoju hotelowego używając jedynie drutu i trytytki.

Tiktoker był przerażony. W końcu spłoszył złodzieja

Najpierw usłyszał dziwny dźwięk, potem zobaczył drut, który wędrował ku górze w kierunku klamki. "Jestem przerażony" - mówił mężczyzna, zastanawiając się, jak powstrzymać włamywacza. Całe zajście nagrał i opublikował na TikToku.

Był przestraszony i zamierzał zadzwonić do recepcji. Złodziej był jednak tak blisko otworzenia klamki, że mężczyzna zdecydował się działać na własną rękę. Wystarczyło, że głośno krzyknął "hello" i tym samym spłoszył włamywacza. Dopiero potem zadzwonił do obsługi hotelu, aby poinformować ich o wszystkim.

Metoda na drut i trytytkę

Zaskakująca jest pomysłowość złodzieja. Zamiast tradycyjnych narzędzi, użył drutu i trytytki. Jak działa ta metoda?

Patent ten wydaje się niesamowicie prosty. Złodziej przygotowuje drut, a na jego końcu umieszcza pętlę z trytytki. Następnie przy pomocy magnesu, który znajduje się po drugiej stronie, prowadzi drut ku górze. Jego celem jest zaczepienie pętli o klamkę po wewnętrznej stronie drzwi. Jeśli mu się to uda, może szybko dostać się do środka.

Dlaczego ten trik jest skuteczny? Większość hotelowych drzwi posiada elektryczny zamek, przez co goście czują się bezpiecznie i nie widzą potrzeby, aby dodatkowo je zamknąć, przekręcając zamek ręczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jest to również bardzo cicha metoda, przez co złodziej może z łatwością otworzyć drzwi, gdy śpimy lub oglądamy telewizor w drugim pokoju. Jedyny dźwięk to delikatne stuknięcie, które pojawia się na samym początku, a następnie lekki szelest przesuwanej po framudze linki.

To zdarzenie zakończyło się dobrze, ale gdyby pokój był pusty, tiktoker prawdopodobnie straciłby swoje wartościowe przedmioty. Złodzieje stosują coraz sprytniejsze metody, dlatego warto przed wyjściem z pokoju umieścić najważniejsze rzeczy w sejfie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta