Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia od 20 marca. Lockdown w całej Polsce

Nowe obostrzenia będą obowiązywały od 20 marca do 9 kwietnia, czyli trzy tygodnie. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że pandemia nie zwalnia, wręcz się rozwija. W ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono ponad 25 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Share
Lockdown
LockdownŹródło: Getty Images, fot: Beata Zawrzel
d444rus

Na środowej konferencji minister zdrowia ogłosił objecie całego kraju surowymi restrykcjami. W całym kraju zamknięte będą hotele, kina, teatry, baseny i obiekty sportowe. Ograniczona będzie działalności galerii handlowych.

Nowe obostrzenia obowiązują od 20 marca do 9 kwietnia

Resort zdrowia poinformował w środę o 25 052 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 453 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Zajętych respiratorów dla chorych na COVID-19 jest już ponad 73 proc. Ostatni bilans nowych, potwierdzonych zakażeń jest siódmym najwyższym wynikiem od początku epidemii w Polsce.

d444rus

- Pandemia nadal się rozwija, nie widać, by hamowała – powiedział na konferencji Adam Niedzielski i podał najnowsze obostrzenia.

Nowe ograniczenia w całym kraju obowiązują od soboty, czyli od 20 marca do 9 kwietnia. - Ograniczamy więc, jak wspomniałem, w całym kraju działalność galerii handlowych, zamknięte zostają kina, teatry i inne obiekty rozrywkowe. Zamknięte zostaną również baseny i sauny - wyliczył minister zdrowia.

Nauka zdalna i apel o pracę zdalną

Na najbliższe trzy tygodnie, do 9 kwietnia, wprowadzona będzie nauka zdalna dla uczniów z klas I-III. - Zdecydowaliśmy się na to, przede wszystkim ze względu na to, że w najbliższym czasie czeka nas okres ferii wielkanocnych. Ta nauka przez najbliższe tygodnie będzie naznaczona kwestią ferii - tłumaczył Niedzielski.

Normalnie mają funkcjonować za to przedszkola i żłobki. Minister podał, że jeżeli liczba zakażeń nadal będzie rosła, to może oznaczać to "kolejne, jeszcze większe obostrzenia".

d444rus

Minister zaapelował też do pracodawców, również publicznych, urzędów administracji, wszystkich organów reprezentujących państwo do tego, aby w miarę możliwość przejść na pracę zdalną.

Ośrodek preadopcyjny pomaga niemowlakom. Historia już nieżyjącego Emilka chwyta za serce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d444rus

Podziel się opinią

Share
d444rus
d444rus