Trwa ładowanie...

Nowy rekord Guinnessa: najniższa kobieta na świecie!

Bridgette Jordan z Sandoval w stanie Illinois została oficjalnie uznana za najniższą kobietę na świecie. 22-letnia studentka mierzy zaledwie 69 centymetrów wzrostu! Kobieta, choć od urodzenia dotknięta karłowatością, posiada ogromną siłę ducha.

Share
Nowy rekord Guinnessa: najniższa kobieta na świecie!
Źródło: dailymail.co.uk
dvrr2vz

Bridgette Jordan z Sandoval w stanie Illinois została oficjalnie uznana za najniższą dorosłą kobietę na świecie. 22-letnia studentka mierzy zaledwie 69 centymetrów wzrostu! Kobieta, choć od urodzenia dotknięta karłowatością, posiada ogromną siłę ducha. – To wspaniale być małym! – mówi.

Malutka studentka napotyka oczywiście wiele problemów w codziennym życiu. Nosi ubrania dla dzieci. Na komputerze pracuje przy stoliku dla małych dziewczynek, mimo to nie dosięga nogami do ziemi. Gotuje siedząc na blacie kuchennym. Przy tak niskim wzroście wszystkie codzienne czynności nastręczają problemów.

dvrr2vz

Jednak dzielna Bridgette, mimo trudności w funkcjonowaniu, nie załamuje się. Studiuje w Kaskaskia College, co więcej, występuje jako cheerleaderka! Niejeden człowiek przeciętnego wzrostu mógłby pozazdrościć jej hartu ducha.

(fot. dailymail.co.uk)
Źródło: (fot. dailymail.co.uk)

Co czuła, gdy dowiedziała się, że została rekordzistką? – Pomyślałam, że to wspaniałe – wyznaje. – Jestem żywym dowodem na to, że każdy, pomimo swoich niedoskonałości, powinien zachować pewność siebie.

Bridgette jest podwójną rekordzistką. Wraz z bratem są wpisani do księgi Guinnessa jako najniższe rodzeństwo. 20-letni Brad również cierpi na karłowatość i mierzy jedynie 96 cm wzrostu. On również nie poddaje się chorobie. Studiuje, trenuje karate i uwielbia… grać w koszykówkę.

dvrr2vz

- Być może nasza historia pomoże ludziom zrozumieć, że bycie innym nie zawsze jest tragedią – mówi Brad. Rodzeństwo mieszka w miejscowości Sandoval wraz z rodzicami.

(fot. dailymail.co.uk)
Źródło: (fot. dailymail.co.uk)

Za najniższą nastolatkę uważa się obecnie 17-letnią Jyoti Amge z Indii. Dziewczyna jest o 7,5 centymetra niższa od Bridgette.

(sr)

dvrr2vz

Podziel się opinią

Share
dvrr2vz
dvrr2vz