Blisko ludziO. Szustak radzi kobietom, jak stracić męża. Filmik wywołuje duże emocje

O. Szustak radzi kobietom, jak stracić męża. Filmik wywołuje duże emocje

O. Szustak radzi kobietom, jak stracić męża. Filmik wywołuje duże emocje
Źródło zdjęć: © screen Youtube
Karolina Błaszkiewicz

30.07.2018 11:52, aktual.: 30.07.2018 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie pytaj o nic męża, porównuj go z innymi, a najlepiej ze swoim tatą – mówi ojciec Adam Szustak, popularny ksiądz-youtuber. W filmiku, który rozchodzi się po sieci, pół-żartem, pół-serio tłumaczy, co robić, by stracić partnera.

Ojciec Adam Szustak ma stałe grono odbiorców, działając jako "Langusta na Palmie". Jego nowe wideo w kilkanaście godzin stało się hitem. Prosty tytuł "Jak stracić męża" zwrócił uwagę tysięcy internautów. Treść jest równie ciekawa.

– Wiem, co powiedzą. Już nie tylko rozmywa katolicką naukę, ale nawet wprost niszczy małżeństwa – zaczyna ksiądz. – Wzywa, żeby mężowie opuszczali żony, żony opuszczały mężów – dodaje i się uśmiecha. Znany ze swojej szczerości i bezkompromisowości na razie wymienia "zasady" dla zamężnych kobiet.

Jakie są? Po pierwsze, jak mówi Szustak, jeśli chce się stracić męża, najlepiej traktować go, jakby nie miał nic do powiedzenia. I ze swoimi problemami, decyzjami czy sekretami iść najpierw do matki lub przyjaciółek. Druga rada księdza brzmi: Porównuj męża z innymi mężczyznami. – Pokazuj mu lepszych! – zachęca z przymrużeniem oka. Dobrze też mówić mu, że nie dorastają do pięt tacie czy ideałowi ojca, który sobie się stworzyło w głowie.

– Pamiętaj, i to zawsze praktykuj, żeby podważać jego kompetencje i umiejętności. A najlepiej jeszcze przy innych. Szczególnie jak jesteście z rodziną – brzmi kolejna "rada" duchownego. – Pamiętaj, że najlepiej działa ośmieszenie. Mówią, że to pewna forma agresji, ale kto by słuchał takich zdań – Szustak puszcza oko do widzów, dodając: Ważne, by wszyscy wiedzieli, jakiego beznadziejnego masz męża.

Co jeszcze radzi ojciec Adam Szustak? Wywracać oczami, dając "komunikat: po co on się w ogóle odzywa", nie interesować się jego pasjami, a więc "głupotami", nieustannie wzbudzać w nim poczucie winy i złościć się nie podając żadnego powodu, bo przecież on "musi się domyślać i wiedzieć, o co chodzi".

Ksiądz prosi jeszcze, by żona ignorowała jego wszystkie potrzeby seksualne. – Raz na jakiś czas, żeby wiedział, że to łaska. Bo i tak się na tym nie zna i jest marny. Najlepiej, jakby tego nie było – mówi. A potem dodaje: - Jeszcze mów "Ty zawsze… Ty nigdy…". Nauczy się, że jest beznadziejny. Ostatnie, co "radzi" Szustak, by dzieci były najważniejsze dla żony. – Centralną postacią musi być dziecko. Najlepiej, żeby między dziećmi były mama i koleżanki, dopiero on. To oczywiste. Jak to zastosujesz przez wiele lat, skutecznie go postawisz we właściwym miejscu – kwituje. Jego zdaniem jego rady są idealnym przepisem na zakończenie małżeństwa.

Internauci biją teraz księdzu brawo, z jednej strony się śmieją, z drugiej przyznają, że idealnie wypunktował współczesne podejście do małżeństwa. "Telepnął mną ten odcinek", "Męża nie mam, ale chyba każdy z nas obserwuje takie zjawiska i zachowania w małżeństwach swoich rodziców, sąsiadów, znajomych, a czasem obcych ludzi" – piszą pod filmikiem.

Ojciec Adam zapowiedział, że stworzy jeszcze poradnik dla mężów. Wielką popularność zyskał filmikami o prawdziwej miłości czy masturbacji. Nie jest na pewno typowym księdzem, ale wyraźnie potrzebnym Polakom. Świadczy o tym fakt, żezebrali ponad pół miliona złotych na wymyślone przez niego "katolicki Netflix", studio filmowe i spotkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (242)
Zobacz także