Blisko ludziO tym fantazjują kobiety

O tym fantazjują kobiety

O tym fantazjują kobiety

12.09.2013 13:01, aktual.: 12.09.2013 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Myślisz, że kobiety marzą co najwyżej o romantycznym seksie na bezludnej wyspie z nieznajomym przystojniakiem? O tym też, ale taka fantazja to tylko czubek góry lodowej, którą są kobiece marzenia intymne. W swoich erotycznych wyobrażeniach jesteśmy coraz odważniejsze – nie boimy się fantazjować o gwałcie, seksie zbiorowym czy przemocy. Co mogą oznaczać nasze marzenia i czy należy się nimi przejmować?

Myślisz, że kobiety marzą co najwyżej o romantycznym seksie na bezludnej wyspie z nieznajomym przystojniakiem? O tym też, ale taka fantazja to tylko czubek góry lodowej, którą są kobiece marzenia intymne. W swoich erotycznych wyobrażeniach jesteśmy coraz odważniejsze – nie boimy się fantazjować o gwałcie, seksie zbiorowym czy przemocy. Co mogą oznaczać nasze marzenia i czy należy się nimi przejmować?

Zmieniające się obyczaje i swoboda seksualna sprawiły, że kobiety zaczęły coraz śmielej poczynać sobie w sferze intymnej. Nie tylko często mają wielu partnerów i odważnie realizują swoje potrzeby, ale też chętnie fantazjują. - Odkąd pojawiła się pigułka antykoncepcja, kobiety poczuły seksualną wolność, stąd ich marzenia erotyczne. Seks nie jest już bowiem traktowany jako sposób na poczęcie dziecka, ale jako coś, co daje radość i przyjemność – mówi cytowana przez „Men’s Health” Cynthia Richmond, autorka książki poświęconej marzeniom sennym.

W blasku księżyca

Fantazje erotyczne, które snują kobiety, są zupełnie naturalne – i nie należy się ich wstydzić. Uczeni z Uniwersytetu w Montrealu przekonują nawet, że fantazjujemy równie często i równie odważnie co mężczyźni. Potwierdzili to zresztą hiszpańscy naukowcy, którzy są zdania, że fantazje kobiet i mężczyzn niewiele się od siebie różnią. Co zatem najczęściej pojawia się w naszych marzeniach?

Eksperci odkryli, że kobiece fantazje częściej są romantyczne od marzeń mężczyzn. Z analiz firmy Soft Paris zajmującej się produkcją bielizny i intymnych akcesoriów wynika, że co trzecia kobieta marzy o seksie na plaży. Niektóre ochotniczki były nawet w stanie wyjaśnić to szczegółowo: plaża, którą oświetlałby księżyc, i morze, w którym można by wykąpać się nago w środku nocy. W fantazjach intymnych kobiet pojawia się także zbliżenie w samochodzie, pociągu, samolocie czy hotelu.

Przemoc, podglądanie, poniżanie

Okazuje się jednak, że kobiece fantazje seksualne coraz częściej są bardzo śmiałe. Wielu kobietom nieobce jest fantazjowanie o byciu zdominowaną, przemocy w łóżku czy trójkącie – z innym mężczyzną albo kobietą. - Od dawna marzyłam o seksie z kimś dużym, dlatego często śnił mi się mój lekarz. Obecnie uwielbiam fantazje o bólu, o tym, że facet strasznie mnie pragnie i bierze siłą. Ja się opieram, a on delikatnie mnie dusi, przyciska do ściany, wykręca ręce, tak że kompletnie nie mam sił się wyrwać. A tak poza tym w seksie uwielbiam zabawę i poczucie, że jestem dziewczynką – pisze internautka Kasia.

Seksuolodzy twierdzą nawet, że co trzecia kobieta fantazjuje o gwałcie, nierzadko zbiorowym. Są kobiety, które w marzeniach mężczyzna poniża, używa wobec nich siły i ostrych słów. Traktuje jak przedmiot i nie szanuje. Z badań wynika, że około 20 proc. Polek śni o seksie grupowym, a co dwudziesta kobieta wyobraża sobie, że jest podglądana w in flagranti. Dzięki badaniom ekspertów wiemy też, że około 12 proc. kobiet ma fantazje sadomasochistyczne. Z kolei co czwarta z nas miewa marzenia erotyczne o… drugiej kobiecie.

Seks z politykiem

A jacy mężczyźni pojawiają się w naszych fantazjach? Przeróżni – obecny partner, były chłopak, kolega z pracy, daleki znajomy lub zupełnie obcy kochanek. Zdarza się także, że w naszych marzeniach pojawia się… polityk albo celebryta. Amerykańscy badacze twierdzą, że znani mężczyźni śnią się ok. 9 proc. kobiet. - Wypatrzyłam ostatnio w jednym serialu niesamowitego przystojniaka i od tego czasu często o nim fantazjuję. Strasznie mi się podoba, a moje marzenia, cóż, grzeczne nie są. Mam nadzieję, że to o niczym nie świadczy, bo mam chłopaka i w związku nam się układa – wyznaje internautka Jagoda.

Na tym nie kończą się fantazje erotyczne kobiet. Z analiz seksuologów wynika, że często marzymy także o zdominowaniu partnera, orgii, obserwowaniu kochającej się pary (są kobiety, które w takiej sytuacji wyobrażają sobie własnego partnera!). - Czasem chciałabym zrobić coś naprawdę szalonego, np. często wyobrażam sobie, że robię to w miejscu publicznym, ale mój chłopak jakoś nie ma ochoty na takie eksperymenty, więc póki co moje marzenia nie mają szans się urzeczywistnić – pisze Agnieszka.

Ukryta symbolika

Co oznaczają nasze marzenia erotyczne? Serwis newkerala.com snuje przypuszczenia, że fantazje kobiet są wskaźnikiem tego, kiedy mamy największą ochotę na seks. Nieprzypadkowo zatem nasze marzenia są najśmielsze i najostrzejsze, gdy jesteśmy płodne. Cynthia Richmond przekonuje również, że nasze fantazje mogą mieć ukrytą symbolikę. - Jeśli na przykład kobieta marzy o seksie z prezydentem, być może chciałaby mieć większą władzę albo zajmować wyższą pozycję społeczną – uważa Richmond.

I dodaje, że fantazje mogą być także wskazówką, by wprowadzić do życia intymnego jakieś urozmaicenie, by otworzyć się na nowe doznania i nie bać się eksperymentów. Ale jednocześnie specjalistka podkreśla, by nie traktować swoich erotycznych fantazji zbyt serio – warto uznać je po prostu za pewnego rodzaju wskazówkę. I jeszcze jedna ciekawostka. Zdaniem ekspertów duży wpływ na tak śmiałe fantazje, do jakich przyznają się współczesne kobiety, miała… powieść E.L. James „Pięćdziesiąt twarzy Greya” – np. wielu producentów intymnych akcesoriów zanotowało znaczny wzrost popytu na swoje wyroby.

(epn/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)