Trwa ładowanie...
d4gmyd6

Obsesja przyszłych matek. Przyznaj się, też to robisz?

Macierzyństwo może być stresujące. Dla niektórych mam ten stres zaczyna się już w momencie, gdy na teście ciążowym zobaczą dwie kreski. Według ankiety przeprowadzonej na zlecenie brytyjskiego portalu dla rodziców Channel Mum, kobiety są uzależnione od testów ciążowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna na 12 badanych przyznaje, że regularnie powtarza test aż do 12 tygodnia ciąży.
Jedna na 12 badanych przyznaje, że regularnie powtarza test aż do 12 tygodnia ciąży. (123RF.COM)
d4gmyd6

Nikogo oczywiście nie dziwi zrobienie dwóch testów, aby potwierdzić wynik. Jednak coraz więcej przyszłych matek robi ich kilka, a nawet kilkanaście. Wydają na nie fortunę. To zjawisko jest określane uzależnieniem od testów ciążowych. W Wielkiej Brytanii przyznaje się do niego 62 proc. kobiet.

Jedna na 12 badanych przyznaje, że regularnie powtarza test aż do 12 tygodnia ciąży. Powody są zrozumiale. W pierwszym trymestrze zdarza się wiele samoistnych poronień. Dlatego kobiety chcą się upewnić, że nic złego się nie wydarzyło, a ciąża nadal się rozwija. Kupują więc kolejne domowe zestawy.
Swoimi doświadczeniami dzielą się z innymi ciężarnymi. Powstają kolejne grupy na portalach społecznościowych i fora internetowe, na których kobiety omawiają wyniki i publikują zdjęcia pozytywnych testów. Siusiane na testy ciążowe staje się ich obsesją.

- Uzależnienie od testów ciążowych może wydawać się dziwne, ale tak naprawdę większość mam to robi. Pozytywny wynik wywołuje euforię i pomaga uspokoić się tym kobietom, które martwią się, czy wszystko jest w porządku. Moim zdaniem obsesyjne powtarzanie testów ciążowych jest zupełnie niepotrzebne, a na dodatek bardzo kosztowne – komentuje Siobhan Freegard, założycielka Channel Mum.

d4gmyd6

Zobacz też: Pozycje miłosne zwiększające szansę ciąży

d4gmyd6

Podziel się opinią

Share

d4gmyd6

d4gmyd6