Blisko ludziMa 15 dzieci i znów jest w ciąży. Na zakupy musi wydać 1400 zł

Ma 15 dzieci i znów jest w ciąży. Na zakupy musi wydać 1400 zł

Kobieta spodziewa się dziecka
Kobieta spodziewa się dziecka
Źródło zdjęć: © Pexels | Zdjęcie autorstwa freestocks.org z Pexels
03.12.2020 16:22, aktualizacja: 02.03.2022 17:19

38-letnia Patty Hernandez z Karoliny Północnej od ponad 10 lat nieprzerwanie jest w ciąży. Kobieta ma już piętnaścioro dzieci. Niedawno ogłosiła, że spodziewa się kolejnej pociechy, co oczywiście spotkało się z dużym hejtem.

Patty Hernandez w pierwszą ciążę zaszła w 2008 roku. Od tego czasu doczekała się wraz z mężem aż piętnaściorga dzieci: dziesięciu córeczek i pięciu synów, z czego trzykrotnie urodziły im się bliźnięta. Wszyscy – podobnie jak ich ojciec Carlos – noszą imiona zaczynające się od litery "c".

"Trzy miesiące po porodzie zachodzę w kolejną ciążę..."

Najstarsze dziecko Patty i Carlosa ma 12 lat, najmłodsze – przyszło na świat w maju 2020 roku. I choć od porodu minęło zaledwie kilka miesięcy, małżeństwo ogłosiło niedawno, że spodziewa się kolejnej, szesnastej pociechy.

Para przyznaje, że nie stosuje żadnej antykoncepcji. "Zwykle zachodzę w kolejną ciążę trzy miesiące po porodzie" – powiedziała w rozmowie z "Daily Mail" Hernandez. Jak mówi, od ponad dekady jest "ciągle" w błogosławionym stanie i bardzo to lubi. "Każde dziecko jest darem od boga, przyjmiemy wszystko, co dla nas zaplanował" – twierdzi para i bynajmniej nie wyklucza dalszego powiększania rodziny.

Macierzyństwo jest wspaniałe, ale....

Hernandez uważa macierzyństwo za coś wspaniałego, jednak przyznaje, że – zwłaszcza przy tak licznym potomstwie – potrafi ono mieć "ciemne strony".

"Mam do uprania po kilkaset ubrań, włączam pralkę co najmniej cztery razy w tygodniu" – opowiada. 38-latka na samym składaniu czystych rzeczy spędza co dwa dni około pięciu godzin... Chociaż część obowiązków stara się rozłożyć między starsze dzieci, to dalej zostaje jej mnóstwo pracy: kobieta spędza po kilka godzin w kuchni, a codzienne zakupy spożywcze kosztują ją i jej męża aż 380 dolarów, czyli – 1400 zł.

Niełatwo jest także podróżować z tak dużą rodziną, dlatego Carlos i Patty jeżdżą... 16-osobowym autobusem. Mimo wszystko para dalej nie zamierza stosować żadnej antykoncepcji.

Ciąża wiąże się z ogromnym wysiłkiem dla organizmu matki, dlatego wielu specjalistów zaznacza, że po porodzie kobieta potrzebuje trochę czasu, aby się w pełni zregenerować. W Polsce aż szesnaściorgiem dzieci mogą pochwalić się Grażyna i Sławomir Nelcowie z Małopolski. Ich najstarsza pociecha ma obecnie 27 lat.

Źródło artykułu:WP Kobieta