Trwa ładowanie...
d3bwya6

Odchudzający implant oszuka mózg

Brytyjscy naukowcy opracowali mikrochip, który ma tłumić apetyt – informuje serwis BBC News.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odchudzający implant oszuka mózg
(Thinkstockphotos)
d3bwya6

Brytyjscy naukowcy opracowali mikrochip, który ma tłumić apetyt – informuje serwis BBC News. Twórcami urządzenia są prof. Chris Toumazou i prof. Sir Stephen Bloom z Imperial College w Londynie. Implant jest przyłączany do nerwu błędnego, który ma wpływ na apetyt, a także unerwia narządy jamy brzusznej i klatki piersiowej – serce, płuca, żołądek i jelita, regulując ich działanie.

Chip, wszczepiony do jamy otrzewnej wysyła do mózgu fałszywy sygnał, oznaczający "żołądek jest pełny". Układ jest na tyle inteligentny, by nie przesadzić z udawaniem sytości - potrafi odczytać i przetwarzać sygnały elektryczne i chemiczne nerwu, z którym jest połączony. Dzięki temu nie zagłodzi pacjenta, tylko sprawi, że będzie miał mniejszy apetyt.

Wkrótce mają się rozpocząć próby na zwierzętach. Jeśli się powiodą, badania na ludziach rozpoczęłyby się w ciągu trzech lat. Zdaniem twórców, urządzenie może być skuteczną alternatywą dla odchudzających operacji.

d3bwya6

Ten sam zespół stworzył wcześniej podobny implant, który zapobiega napadom drgawek epileptycznych – także działając na nerw błędny.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Chcesz schudnąć? Jedz tłuszcze*

* Jak odchudzają się Polki?*

* Raport: polski zawałowiec – palacz z nadciśnieniem i nadwagą*

Dieta 5:2 dr. Mosleya

d3bwya6

Podziel się opinią

Share

d3bwya6

d3bwya6