ycipk-2f63dd

Odchudzający implant oszuka mózg

Brytyjscy naukowcy opracowali mikrochip, który ma tłumić apetyt – informuje serwis BBC News.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odchudzający implant oszuka mózg
(Thinkstockphotos)
ycipk-2f63dd

Brytyjscy naukowcy opracowali mikrochip, który ma tłumić apetyt – informuje serwis BBC News. Twórcami urządzenia są prof. Chris Toumazou i prof. Sir Stephen Bloom z Imperial College w Londynie. Implant jest przyłączany do nerwu błędnego, który ma wpływ na apetyt, a także unerwia narządy jamy brzusznej i klatki piersiowej – serce, płuca, żołądek i jelita, regulując ich działanie.

Chip, wszczepiony do jamy otrzewnej wysyła do mózgu fałszywy sygnał, oznaczający "żołądek jest pełny". Układ jest na tyle inteligentny, by nie przesadzić z udawaniem sytości - potrafi odczytać i przetwarzać sygnały elektryczne i chemiczne nerwu, z którym jest połączony. Dzięki temu nie zagłodzi pacjenta, tylko sprawi, że będzie miał mniejszy apetyt.

Wkrótce mają się rozpocząć próby na zwierzętach. Jeśli się powiodą, badania na ludziach rozpoczęłyby się w ciągu trzech lat. Zdaniem twórców, urządzenie może być skuteczną alternatywą dla odchudzających operacji.

ycipk-2f63dd

Ten sam zespół stworzył wcześniej podobny implant, który zapobiega napadom drgawek epileptycznych – także działając na nerw błędny.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Chcesz schudnąć? Jedz tłuszcze*

ycipk-2f63dd

* Jak odchudzają się Polki?*

* Raport: polski zawałowiec – palacz z nadciśnieniem i nadwagą*

Dieta 5:2 dr. Mosleya

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2f63dd

ycipk-2f63dd
ycipk-2f63dd