ycipk-3ntrm6

Oddział ginekologiczno-położniczy Szpitala Bielańskiego z imieniem Romualda Dębskiego

Prof. Romuald Dębski został patronem oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Stało się to 14 lutego. "To zaszczyt, że mogliśmy spełnić oczekiwania tysięcy kobiet i być częścią tej decyzji!" – informuje Platforma Obywatelska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Romuald Dębski zmarł 20 grudnia 2018 r.
Prof. Romuald Dębski zmarł 20 grudnia 2018 r. (Forum)
ycipk-3ntrm6

"Kochani, mamy zaszczyt poinformować, że w dniu dzisiejszym Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Bielańskiego zyskał imię prof. dr hab. n. med. ROMUALDA DĘBSKIEGO!" – czytamy na facebookowym profilu bielańskiej PO.

Decyzję w tej sprawie podjęli radni dzielnicy Bielany. Ostateczny głos należał do Rady Miasta, która również zgodziła się na nadanie oddziałowi imienia zmarłego profesora, który latami mu szefował. Sprzeciwiali się temu działacza pro-life. O profesorze pisali, że był aborterem i przyczynił się do śmierci tysięcy nienarodzonych dzieci.

ycipk-3ntrm6

Jeden z najlepszych polskich ginekologów zmarł 20 grudnia 2018 r. w wieku 62 lat. Przez kilka tygodni znajdował się w ciężkim stanie i walczył o życie.

Pacjentki profesora wierzyły, że wydarzy się cud. – Słyszę tupot małych stóp, na który tak bardzo długo czekałam i wiem, że nadzieja umiera ostatnia i że to on mi pomógł – mówiła w rozmowie z WP Kobieta jedna z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3ntrm6

Zobacz także: Triki urodowe z PRL-u. Testujemy

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ntrm6

ycipk-3ntrm6
ycipk-3ntrm6