Przez lata twarze TVN. Dlaczego odeszli?

Przez lata twarze TVN. Dlaczego odeszli?

Jolanta Pieńkowska i Magda Mołek prowadziły "Dzień dobry TVN"
Jolanta Pieńkowska i Magda Mołek prowadziły "Dzień dobry TVN"
Źródło zdjęć: © AKPA
05.02.2024 20:47, aktualizacja: 05.02.2024 21:24

"Dzień Dobry TVN" jest na antenie od ponad 18 lat. Program właśnie świętował jubileuszowy, 5000. odcinek. Na kanale w roli prowadzących zasiadało wiele gwiazd. Tylko Marcinowi Prokopowi i Dorocie Wellman udało się dotrwać od początku do teraz.

Telewizja jest miejscem, gdzie tworzą się gwiazdy, ale niektóre z nich migoczą krótko, zostawiając jedynie wspomnienia. "Dzień Dobry TVN", poranny show znanej stacji, przez lata był świadkiem licznych zmian personalnych.

Ostatnie nagłe zmiany w "Dzień dobry TVN" zaskoczyły wielu widzów. Z programem rozstało się sześcioro prowadzących, m.in. Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik, którzy tworzyli ekranowy duet od 2016 r.

Dziś program prowadzą cztery pary: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Paulina Krupińska i Damian Michałowski, Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński oraz Anna Senkara i Sandra Hajduk-Popińska

Niewielu pamięta, że pierwsze wydania "DDTVN" prowadzili Olivier Janiak i Magda Mołek oraz Kinga Rusin i Marcin Meller. Dziś żadne z nich nie jest już gospodarzem śniadaniówki.

Kinga Rusin i relacja z Hollywood

Kinga Rusin w "Dzień Dobry TVN" przepracowała 15 lat. W 2005 roku razem z Marcinem Mellerem została pierwszą parą prowadzących. W tym czasie dziennikarka miała okazję przeprowadzić w studiu programu setki rozmów oraz stworzyć wiele reportaży.

W 2013 roku Kinga Rusin gościła w domu Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Przeprowadziła również rozmowy z Tomaszem Gollobem czy Sławomirem Mrożkiem. Zrealizowała relację z Oscarów czy wybrała się na wycieczkę po okręcie USS New York.

To właśnie ceremonia rozdania Oskarów w 2020 roku, a dokładnie impreza po oficjalnej części, stała się tym, z czego dziennikarka zasłynęła najbardziej.

Rusin udało się dostać na prywatną imprezę Beyonce i Jaya Z. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła obszerną relację z tego wydarzenia, choć twierdziła, że robienie na miejscu zdjęć czy nagrywanie filmików było surowo zabronione.

Po wyjściu z klubu udało jej się zrobić pamiątkową fotkę z Adele, a post polskiej dziennikarki w mig obiegł cały świat. "Insiderskie dziennikarstwo" nie spotkało się jednak ze zbyt dużym zrozumieniem i na Kingę spadła fala krytyki za ujawnianie prywatnych informacji.

Kinga Rusin w 2005 roku
Kinga Rusin w 2005 roku© AKPA

Jolanta Pieńkowska i jej niespełnione marzenie

Jolanta Pieńkowska przez dziewięć lat była prowadzącą programu Dzień Dobry TVN. 8 września 2014 roku opuściła redakcję na rzecz współprowadzenia magazynu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

Zapytana po latach o to, za czym najbardziej tęskni, odpowiedziała: - Za ludźmi, bo to była wspaniała ekipa i za porankami z Robertem Kantereitem, bo nie ukrywam, że lubiliśmy razem pracować - powiedziała w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Wyznała, że ma jedno zawodowe marzenie, którego nie udało jej się spełnić. Mowa o wywiadzie z papieżem. - Ja bardzo bym chciała porozmawiać z papieżem, bo mam takie poczucie, ze to jest ktoś, kto całkowicie zmienił Kościół i tak naprawdę to ostatnia nadzieja tego Kościoła - zdradziła.

Magda Mołek i Jolanta Pieńkowska
Magda Mołek i Jolanta Pieńkowska© AKPA

Magda Mołek nie myśli o powrocie

Magda Mołek przez wiele lat była jedną z najważniejszych twarzy TVN-u i sztandarowego porannego programu stacji. Po kilkunastu latach spędzonych w "Dzień Dobry TVN" czuła się tam jednak fatalnie.

Gwiazda zaczęła pracę w "Dzień Dobry TVN" w 2005 roku i przepracowała tam 14 lat. Po odejściu z TVN-u nie ukrywała w późniejszych wywiadach, że ostatnie lata współpracy ze stacją nie były dla niej łatwe.

"Zawsze czułam, że chcę robić coś więcej, inaczej i nie potrafiłam za bardzo tego sczytać ze swojej świadomości albo podświadomości. Dlatego z TVN odchodziłam psychicznie 10 lat, ja po prostu 10 lat się kotłowałam. Pracowałam tam w sumie 16 lat, ale 10 tych ostatnich to już było takie myślenie o tym, dlaczego mi jest niewygodnie, co ja robię źle, dlaczego ja się w tym nie odnajduje, dlaczego to mnie przerasta" - wyjaśniała potem swoje motywy na Instagramie.

Obecnie gwiazda prowadzi z sukcesem swój kanał w serwisie YouTube. O powrocie do TVN-u nawet nie myśli.

"Nie, a po co? To jest moje miejsce na ziemi, po co mi do tego telewizja, gdy sama mam swoją: robię to, co kocham, tak jak chcę. Nikt mnie z niczego nie rozlicza, nikt mi niczego nie każe, nikt ode mnie nic nie chce" - zapewniła w rozmowie z portalem Show News.

Ramówka DDTVN z 2006 roku
Ramówka DDTVN z 2006 roku© AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Wypełnij naszą ankietę dotyczącą Walentynek TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Kobieta