Odkrył sklepowy trik. Nigdy nie czeka w kolejce

Odkrył sklepowy trik. Nigdy nie czeka w kolejce

TikToker pokazuje, w jaki sposób omija kolejki sklepowe
TikToker pokazuje, w jaki sposób omija kolejki sklepowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
14.04.2023 07:53, aktualizacja: 14.04.2023 09:26

Cieszący się popularnością użytkownik TikToka - Maciej Ignaczak - przeprowadził eksperyment społeczny. Jego wyniki są zaskakujące. Według mężczyzny, aby ktoś przepuścił nas w kolejce, wystarczy jedno krótkie słowo. Jego użycie zmienia cały sens zdania.

Nikt nie lubi stać z zakupami w długiej kolejce, czekając na swoją kolej. Pewien użytkownik TikToka pochwalił się w mediach społecznościowych, że odkrył sposób, który sprawia, że inni klienci przepuszczają go na sam przód bez mrugnięcia okiem. Mężczyzna twierdzi, że wszystko dzieje się dzięki użyciu jednego słowa.

"Magiczne" słowo. Wypowiedz je, a przepuszczą cię w kolejce

TikToker, aby udowodnić, że jego metoda jest skuteczna, nagrał z ukrytej kamery reakcje ludzi. Mężczyzna ustawił się najpierw na końcu kolejki, a finalnie udało się mu znaleźć na jej czele. Aby to zrobić, prosząc o przysługę innego klienta, użył słowa, które całkowicie zmieniło podejście kolejkowiczów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Internauta, którego znajdziemy na TikToku pod pseudonimem "ignaczakmaciek", na nagraniu prosi o przepuszczenie w kolejce, wypowiadając bezsensowne zdania. Mimo to, każda osoba, którą o to poprosił, ustąpiła mu miejsca.

"Mogę stanąć przed panem, bo jestem człowiekiem?" - słyszymy tiktokera na nagraniu.

Okazuje się, że to właśnie łącznik "bo" najbardziej przykuwa uwagę odbiorcy i sprawia, że reszta zdania przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Po usłyszeniu "bo" każdy klient automatycznie przepuszczał mężczyznę w kolejce.

W przypadku internauty eksperyment społeczny zakończył się powodzeniem, jednak warto pamiętać, że nie każdy będzie tak wyrozumiały, jak osoby z nagrania.

Pamiętajmy także, że przepychanie się w kolejce jest mało eleganckie. Długie sklepowe kolejki rozwiązywałyby się znacznie szybciej, gdyby każdy klient stosował się do prostych zasad. Zawsze też możemy skorzystać z zakupów online lub kas samoobsługowych - nie każdy klient wybiera to rozwiązanie, a rozłożenie ruchu na kilka miejsc znacznie upłynnia sklepowy ruch.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (55)
Zobacz także