Blisko ludziOdrabianie lekcji z dzieckiem. Dobry pomysł czy wariactwo?

Odrabianie lekcji z dzieckiem. Dobry pomysł czy wariactwo?

Odrabianie lekcji z dzieckiem. Dobry pomysł czy wariactwo?
Źródło zdjęć: © 123RF
12.09.2019 20:07, aktualizacja: 30.10.2019 20:20

"Mam 31 lat, miałam świadectwa z czerwonym paskiem i nigdy nikt ze mną nie odrabiał lekcji" – pisze internautka na forum Kafeteria WP. Jej post wywołał duże poruszenie wśród rodziców.

Początek roku szkolnego wiąże się nie tylko z wydatkami na podręczniki czy przybory szkolne. To również czas, gdy rodzice muszą podjąć wiele ważnych decyzji. Na naszym forum Kafeteria WP popularność zyskuje wątek, w którym jedna z internautek krytycznie odnosi się do kwestii odrabiania lekcji z dzieckiem. Uważa, że jest to popularna praktyka w wielu domach.

"Mam 31 lat, miałam świadectwa z czerwonym paskiem i nigdy nikt ze mną nie odrabiał lekcji. Rozumiem sytuację, że dziecko może czegoś nie rozumieć, więc przyjdzie dopytać rodzica. Ale odrabianie z dzieckiem lekcji to przecież za dużo. Co te dzieciaki robią na lekcjach w szkole?" – pyta kobieta.

Wielu użytkowników forum nie widzi problemu w odrabianiu lekcji z dzieckiem. Dla wielu osób jest to nawet forma spędzania razem czasu. Zdarza się również, że uczniów należy zwyczajnie przypilnować. Teraz rodzice dużo siedzą z dziećmi przy lekcjach. Znajoma mówi, że sporo czasu na to traci. Ale mówi, że syn sam albo by nie zrobił, albo byle jak z błędami. Woli z nim siedzieć niż być posądzona o to, że jest rodzicem, który nie dba o dziecko" – pisze jedna z pań.

Jedna z internautek zwróciła również uwagę, że problem stoi po stronie szkoły. Nauczyciele spieszą się z materiałem i nie mają czasu na to, aby porządnie wytłumaczyć dane zagadnienia. "Jak z dzieckiem w domu nie usiądziesz i nie wytłumaczysz jeszcze raz po kolei, to nic nie zrozumie. Jak ja chodziłam do szkoły, to matematyki uczono po kolei i po każdym nowym temacie kolejne dwie lekcje, a czasem i więcej, to były zadania z tego tematu. Teraz każda lekcja to nowy temat" – zauważyła.

A co wy sądzicie na temat odrabiania lekcji z dzieckiem? Jesteście przeciwnikami takiego rozwiązania, czy uważacie to za dobry pomysł?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta