Blisko ludziOdsłonięcie portretu Elżbiety II. Sympatycy od razu zauważyli, czego brakuje na obrazie

Odsłonięcie portretu Elżbiety II. Sympatycy od razu zauważyli, czego brakuje na obrazie

Królowa Elżbieta II jako pierwsza monarchini w Wielkiej Brytanii obejrzała swój obraz przez Zoom
Królowa Elżbieta II jako pierwsza monarchini w Wielkiej Brytanii obejrzała swój obraz przez Zoom
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Dominika Czerniszewska
27.07.2020 09:23

Królowa Elżbieta II wzięła udział w wirtualnym spotkaniu, podczas którego nastąpiło odsłonięcie jej portretu autorstwa Miriam Escofet. Jeden element wywołał burzę na Twitterze.

Brytyjska królowa spotkała się online z przedstawicielami Biura Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty. Podczas spotkania został odsłonięty jej portret. Nowy obraz został zamówiony przez Foreign and Commonwealth Office (FCO) jako wyraz podziwu dla jej wybitnej pracy dyplomatycznej.

Jak zareagowała królowa Elżbieta II na portret?

– Cieszę się, że miałam okazję to zobaczyć. Mam nadzieję, że pewnego dnia zobaczę go w realnym życiu – oznajmiła monarchini. – Bardzo miło wszystkich widzieć. Jestem pod wielkim wrażeniem – dodała.

Po rozmowie online autorka obrazu Miriam Escofet powiedziała, że ma wrażenie, że królowej naprawdę spodobał się portret. "Uśmiechała się, pytając, ile czasu zajęło mi stworzenie obrazu i czy mam więcej projektów" – oznajmiła.

"Kiedy wyjaśniałam niektóre elementy obrazu, dodała kilka zabawnych komentarzy. Powiedziała np., że w filiżance nie ma herbaty. Na co odpowiedziałam królowej, że obawiałam się, że herbata posłuży za symbolikę" – wyjaśniła malarka.

I właśnie ta pusta filiżanka wywołała burzę na Twitterze. Fanom od razu rzuciło się w oczy, że w środku nie ma herbaty, a to ulubiony napój Elżbiety II. Zresztą słynie ona z zamiłowania do angielskiej herbatki. "Czy to świętokradztwo?", "Jak filiżanka może być pusta" – czytamy.

Co ciekawe, na filiżance widnieje napis "FCO". To subtelny ukłon w stronę departamentu rządowego.

Źródło artykułu:WP Kobieta