GwiazdyOdważne wyznanie Pauliny Porizkovej: Rozumiem propagandę

Odważne wyznanie Pauliny Porizkovej: Rozumiem propagandę

Paulina Porizkova o propagandzie (Instagram)
Paulina Porizkova o propagandzie (Instagram)

02.03.2022 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paulina Porizkova zdobyła się na zaskakujące wyznanie. Czeska top modelka w szczerym wpisie na Instagramie tłumaczy, jakie mechanizmy kierują ludźmi, którzy od małego są poddawani wszechobecnej propagandzie. Gwiazda przyznaje, że kiedyś sama była jej częścią.

Paulina Porizkova to 57-letnia top modelka, która urodziła się i wychowywała się w Prościejewicach na terenie Czechosłowacji - kraju w owym czasie okupowanym przez Związek Radziecki.

Paulina Porizkova o rosyjskiej propagandzie

"Rozumiem propagandę. W szkole uczono nas, że 'Rosjanie byli naszymi najlepszymi przyjaciółmi, że przyszli wyzwolić nas z opresji'. (...) Od dziecka byłam indoktrynowana, aby uwierzyć w to, że moim marzeniem jest zobaczenie Lenina w trumnie. W pierwszej klasie wyrecytowałam nawet rosyjski wiersz w konkursie poezji i zdobyłam pierwszą nagrodę - rosyjskie pióro, które nigdy nie działało" - pisze na Instagramie Porizkova.

Modelka zaznacza, że członkowie jej rodziny musieli bezwzględnie pamiętać o celebrowaniu każdego z państwowych świąt w obawie przed utratą pracy. Modelka podkreśla że doskonale rozumie osoby poddane propagandzie, ponieważ kiedyś sama była jej częścią. Jednocześnie gwiazda jest pełna podziwu dla tych, którz pomimo reżimu władzy są w stanie sięgnąć dalej i dążyć ku wolności.

Murem za Ukrainą

"Ponieważ prasa była mocno cenzurowana, otrzymywaliśmy tylko wiadomości, narzucone przez naszych 'najlepszych przyjaciół'". Doskonale zdaję sobie sprawę, co się dzieje, gdy widzi się tylko jedną część małego obrazka. Wtedy staje się on całym twoim światem. Bez porównań nie wiesz nic więcej. Jestem pod wrażeniem obywateli Rosji protestujących przeciwko tej wojnie, narażając na ryzyko swoje życie, pracę i reputację. Wiem, ile kosztuje życie w kraju, który nie pozwala na sprzeciw. Wczoraj o godzinie 15:05 rosyjskie radio Echo Moskwy i telewizja Dożd zostały zablokowane za relacjonowanie wojny!!!!!!! Zachód z Ukrainą" - podsumowuje Porizkova.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także