UrodaOdżywki do paznokci — sposób na piękne paznokcie bez kosmetyczki

Odżywki do paznokci — sposób na piękne paznokcie bez kosmetyczki

Odżywki do paznokci — sposób na piękne paznokcie bez kosmetyczki
Źródło zdjęć: © Fotolia

13.06.2018 11:55, aktual.: 01.07.2018 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kruche, łamliwe paznokcie nie źle wyglądają, ale także ich niespodziewane zadarcie czy ułamanie negatywnie wpływa na komfort codziennego życia. Dobrym sposobem na zaradzenie temu jest zażywanie witamin, jeszcze lepszym – stosowanie odżywki do paznokci.

Odżywka do paznokci – dla kogo?

Preparaty takie jak odżywka do paznokci dedykowane są osobom, które mają problemy z płytką paznokcia. Chodzi między innymi o przebarwienia na płytce spowodowane osłabieniem paznokcia lub reakcją na zbyt częste malowanie paznokci. Poza tym odżywki do paznokci przydadzą się osobom, które skarżą się na rozdwajające albo notorycznie łamiące się paznokcie. Zdarza się również, że pilnej pomocy w postaci preparatów odżywczych będą potrzebować paznokcie o zbyt miękkiej płytce, które łatwo się łamią i zadzierają. Odżywka powinna znaleźć się również w kosmetyczce tych, którzy narzekają na bardzo powoli rosnące paznokcie.

Powodem zniszczenia i osłabienia paznokci mogą być zbyt częste i intensywne zabiegi kosmetyczne takie jak nakładanie lakierów hybrydowych czy żelowych. Poza tym urodzie i zdrowiu paznokci nie służy długotrwały kontakt z chemikaliami, a nawet częste zanurzanie dłoni w wodzie.

Najczęstszą przyczyną osłabienia paznokci jest jednak niedobór witamin i minerałów potrzebnych do ich wzrostu i zachowania dobrej kondycji. Może się to wiązać z niewłaściwą dietą, permanentnym stresem, zmianami pór roku czy w samym organizmie (dostanie, przekwitanie, starzenie się).

Co zawiera odżywka do paznokci?

Najważniejszymi składnikami odżywek do paznokci są witaminy, minerały i szereg innych substancji odżywczych. Zawartość jest zorganizowana tak, aby skupiła się na konkretnym problemie i skutecznie zniwelowała. Istnieją również odżywki do paznokci, które określane są mianem 2w1, 5w1 czy nawet 10w1. Służą głównie poprawie kondycji i sporadycznemu wzmocnieniu paznokci.

Na poważne dolegliwości związane ze zdrowiem paznokci najlepsze będą odżywki dedykowane konkretnym chorobom i przypadłościom. Dlatego właśnie osoby, które:
• potrzebują kompleksowej odbudowy paznokci, powinny wybrać odżywkę z wapniem i keratyną,
• mają łamliwe i przesuszone paznokcie, mogą skupić się na odżywkach do paznokci, w których dominują witaminy takie jak witamina E, F, C czy witamina B7,
• skarżą się na słaby wzrost paznokci, powinny postawić na odzywkę do paznokci bogatą w ceramidy, żelazo i krzem,
• mają paznokcie wymagające utwardzenia płytki, powinny stosować odżywkę z proteinami jedwabiu i pyłem diamentowym.

Ważnym składnikiem odżywek do paznokci jest formaldehyd, który odpowiada za wchłanianie substancji odżywczych. Poza tym ma właściwości bakterio- i grzybobójcze. Warto jednak pamiętać, że jest również silnie alergenny.

Odżywki do paznokci i wiele innych produktów do pielęgnacji znaleźć można teraz na WP radarOkazji.

Odżywka do paznokci – stosowanie

Odżywkę do paznokci można stosować bez ograniczeń. Nie jest bowiem lekarstwem, tylko preparatem wspomagającym. Może zastąpić typowy manicure francuski i zdobić paznokcie swoim delikatnym połyskiem. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby malować paznokcie odżywką przed nałożeniem docelowego lakieru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także