Trwa ładowanie...

Jak ładnie pomalować paznokcie – wzory

Każda manikiurzystka ma własny sposób na to, jak ładnie pomalować paznokcie, ale wszystkie trzymają się kilku najważniejszych zasad dotyczących rozprowadzania lakieru i przygotowania płytki przed jego nałożeniem. Do zrobienia modnych wzorów nie zawsze potrzebne są zdolności, czasem wystarczy zaopatrzyć się w akcesoria, które pozwalają szybciej osiągnąć zadowalające efekty.
Share
W tym sezonie najmodniejszymi wzorami na paznokcie są kompozycje wykonane przy użyciu lakierów o kontrastowych barwach
W tym sezonie najmodniejszymi wzorami na paznokcie są kompozycje wykonane przy użyciu lakierów o kontrastowych barwachŹródło: unsplash.com
d11t87j

Jak malować paznokcie krok po kroku?

Malowanie paznokci wcale nie musi odbywać się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Samodzielne nakładanie lakieru wymaga wprawy, ale zazwyczaj nie sprawia wielkich trudności – kluczem do sukcesu jest staranność. Przed wcielaniem w życie pomysłu na paznokcie trzeba zadbać o ich stan. Jeśli będą nierówne, rozdwojone i popękane, kolor uwypukli te defekty. Odżywka, delikatne pilniki i preparat do usuwania skórek i radełko (kopytko) pomagają wzmocnić paznokcie, nadać im ładny kształt i nieco powiększyć płytkę.

*Odżywki do paznokci i inne kosmetyki do pielęgnacji w dobrych cenach znajdziesz na WP radarOkazji. *

d11t87j

Aby zrobić perfekcyjny manicure, należy:
1. Oczyścić płytkę specjalnym preparatem odtłuszczającym bądź zwykłym zmywaczem, by lakier do paznokci trzymał się jak najdłużej.
2. Równomiernie nałożyć cienką warstwę bazy, która rozjaśni płytkę i wypełni nierówności na powierzchni paznokci.
3. Posmarować odrobina wazeliny skórki wokół paznokci, by z łatwością usunąć stamtąd lakier, jeśli pędzel powędruje za daleko.
4. Umieścić kroplę lakieru w dolnej części paznokcia, tuż nad skórką.
5. Ostrożnie rozprowadzić lakier, uważając, by nie dotknął skórek. Dobrze jest nie wykonywać zbyt wielu pociągnięć pędzla (wystarczą trzy: jedno do rozprowadzenia lakieru po środku płytki i dwa po brzegach).
6. Odczekać, aż pierwsza warstwa lakieru wyschnie i w ten sam sposób nałożyć drugą.
7. Po drugiej warstwie nałożyć utwardzacz przyspieszający wysychanie.

Jak zrobić wzorki na paznokciach?

Precyzyjne pomalowanie paznokci to zadanie o wiele prostsze niż zrobienie wzorków. Do wykonywania fantazyjnych malunków trzeba mieć sporo cierpliwości, choć istnieją domowe metody, które znacznie przyspieszają zdobienie. By stworzyć wzory na paznokciach, trzeba zaopatrzyć się w cienkie pędzelki, wykałaczki lub szpilki z okrągłymi czubkami, które można wbić w gumkę na końcu ołówka. Ręczne dekorowanie przy dużych zdolnościach manualnych pozwala stworzyć unikalne motywy.

d11t87j

Dużym ułatwieniem są *akcesoria do malowania paznokci * takie jak zestawy zawierające blaszki ze wzorami do stempli. Blaszki te wypełnia się lakierem (najlepiej gęstym i dobrze napigmentowanym), następnie przeciąga ściągaczką z metalową końcówką, a na koniec przykłada się do nich gąbczasty stempel, który pozwala przenieść wzór na pomalowaną wcześniej płytkę paznokciową.

Można też wykorzystać jednorazowe naklejki do zdobienia paznokci. Umieszcza się je na zaschniętym lakierze, a następnie wypełnia się szablon innym kolorem. Na koniec wystarczy ostrożnie usunąć naklejkę. Trzeba pamiętać, by po zrobieniu wzorków pomalować paznokcie topem lub lakierem bezbarwnym, który zabezpieczy zdobienia i wyrówna krawędzie ornamentów.

Wzory jak ładnie pomalować paznokcie ręcznie Instagram.com
Wzory jak ładnie pomalować paznokcie ręcznieŹródło: Instagram.com, Fot: bridesmagazine,misspopnails,nailkaterina,tamaradilullo,tipsnailbar

Najmodniejsze wzory na paznokcie – przegląd

Najnowsze trendy w zdobieniu paznokci to już nie tylko łączenie wielu neutralnych kolorów (brudnego różu, szarości, beżu), lecz także tworzenie efektownych kompozycji z użyciem intensywnych barw. Neony dawno zeszły na dalszy plan, a ich miejsce zajęły ciemne pomarańcze, róże i fiolety przechodzące w coraz jaśniejsze tony dzięki zastosowaniu techniki ombre lub pokrywające same końcówki paznokci. Jednocześnie jednak w cenie pozostaje minimalizm – mocne zdobienia trafiają na jeden palec, a reszta pozostaje monochromatyczna. Ciągle popularnością cieszą się azteckie i koronkowe wzory na paznokciach na podkładzie nude. W tych drugich pojawiają się cyrkonie i kryształki. Zaczyna również dochodzić do głosu moda na holograficzne paznokcie o trójwymiarowym blasku.

Wzory na paznokcie Instagram.com
Wzory na paznokcieŹródło: Instagram.com, Fot: beauty_bar_pl,pbgnails,sylwiasajchta,tamaradilullo,trishricci_doesnails,you_got_nails_
d11t87j

Podziel się opinią

Share
d11t87j
d11t87j