Trwa ładowanie...
d27q5sr

Jak ładnie pomalować paznokcie – wzory

Każda manikiurzystka ma własny sposób na to, jak ładnie pomalować paznokcie, ale wszystkie trzymają się kilku najważniejszych zasad dotyczących rozprowadzania lakieru i przygotowania płytki przed jego nałożeniem. Do zrobienia modnych wzorów nie zawsze potrzebne są zdolności, czasem wystarczy zaopatrzyć się w akcesoria, które pozwalają szybciej osiągnąć zadowalające efekty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W tym sezonie najmodniejszymi wzorami na paznokcie są kompozycje wykonane przy użyciu lakierów o kontrastowych barwach
W tym sezonie najmodniejszymi wzorami na paznokcie są kompozycje wykonane przy użyciu lakierów o kontrastowych barwach (unsplash.com)
d27q5sr

Jak malować paznokcie krok po kroku?

Malowanie paznokci wcale nie musi odbywać się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Samodzielne nakładanie lakieru wymaga wprawy, ale zazwyczaj nie sprawia wielkich trudności – kluczem do sukcesu jest staranność. Przed wcielaniem w życie pomysłu na paznokcie trzeba zadbać o ich stan. Jeśli będą nierówne, rozdwojone i popękane, kolor uwypukli te defekty. Odżywka, delikatne pilniki i preparat do usuwania skórek i radełko (kopytko) pomagają wzmocnić paznokcie, nadać im ładny kształt i nieco powiększyć płytkę.

*Odżywki do paznokci i inne kosmetyki do pielęgnacji w dobrych cenach znajdziesz na WP radarOkazji. *

Aby zrobić perfekcyjny manicure, należy:
1. Oczyścić płytkę specjalnym preparatem odtłuszczającym bądź zwykłym zmywaczem, by lakier do paznokci trzymał się jak najdłużej.
2. Równomiernie nałożyć cienką warstwę bazy, która rozjaśni płytkę i wypełni nierówności na powierzchni paznokci.
3. Posmarować odrobina wazeliny skórki wokół paznokci, by z łatwością usunąć stamtąd lakier, jeśli pędzel powędruje za daleko.
4. Umieścić kroplę lakieru w dolnej części paznokcia, tuż nad skórką.
5. Ostrożnie rozprowadzić lakier, uważając, by nie dotknął skórek. Dobrze jest nie wykonywać zbyt wielu pociągnięć pędzla (wystarczą trzy: jedno do rozprowadzenia lakieru po środku płytki i dwa po brzegach).
6. Odczekać, aż pierwsza warstwa lakieru wyschnie i w ten sam sposób nałożyć drugą.
7. Po drugiej warstwie nałożyć utwardzacz przyspieszający wysychanie.

d27q5sr

Jak zrobić wzorki na paznokciach?

Precyzyjne pomalowanie paznokci to zadanie o wiele prostsze niż zrobienie wzorków. Do wykonywania fantazyjnych malunków trzeba mieć sporo cierpliwości, choć istnieją domowe metody, które znacznie przyspieszają zdobienie. By stworzyć wzory na paznokciach, trzeba zaopatrzyć się w cienkie pędzelki, wykałaczki lub szpilki z okrągłymi czubkami, które można wbić w gumkę na końcu ołówka. Ręczne dekorowanie przy dużych zdolnościach manualnych pozwala stworzyć unikalne motywy.

Dużym ułatwieniem są *akcesoria do malowania paznokci * takie jak zestawy zawierające blaszki ze wzorami do stempli. Blaszki te wypełnia się lakierem (najlepiej gęstym i dobrze napigmentowanym), następnie przeciąga ściągaczką z metalową końcówką, a na koniec przykłada się do nich gąbczasty stempel, który pozwala przenieść wzór na pomalowaną wcześniej płytkę paznokciową.

d27q5sr

Można też wykorzystać jednorazowe naklejki do zdobienia paznokci. Umieszcza się je na zaschniętym lakierze, a następnie wypełnia się szablon innym kolorem. Na koniec wystarczy ostrożnie usunąć naklejkę. Trzeba pamiętać, by po zrobieniu wzorków pomalować paznokcie topem lub lakierem bezbarwnym, który zabezpieczy zdobienia i wyrówna krawędzie ornamentów.

Wzory jak ładnie pomalować paznokcie ręcznie Instagram.com
Wzory jak ładnie pomalować paznokcie ręcznie

Najmodniejsze wzory na paznokcie – przegląd

Najnowsze trendy w zdobieniu paznokci to już nie tylko łączenie wielu neutralnych kolorów (brudnego różu, szarości, beżu), lecz także tworzenie efektownych kompozycji z użyciem intensywnych barw. Neony dawno zeszły na dalszy plan, a ich miejsce zajęły ciemne pomarańcze, róże i fiolety przechodzące w coraz jaśniejsze tony dzięki zastosowaniu techniki ombre lub pokrywające same końcówki paznokci. Jednocześnie jednak w cenie pozostaje minimalizm – mocne zdobienia trafiają na jeden palec, a reszta pozostaje monochromatyczna. Ciągle popularnością cieszą się azteckie i koronkowe wzory na paznokciach na podkładzie nude. W tych drugich pojawiają się cyrkonie i kryształki. Zaczyna również dochodzić do głosu moda na holograficzne paznokcie o trójwymiarowym blasku.

Wzory na paznokcie Instagram.com
Wzory na paznokcie
d27q5sr

Podziel się opinią

Share

d27q5sr

d27q5sr