UrodaOkłady na oczy - jak przygotować?

Okłady na oczy - jak przygotować?

Okłady na oczy pomagają na takie dolegliwości jak opuchlizna, zaczerwienienie i podrażnienie. Długotrwała praca przed komputerem, oglądanie telewizji lub czytanie książki powoduje, że rzadziej mrugamy, a co za tym idzie, oczy szybciej się męczą. Warto odpowiednio zadbać o wzrok i stosować codzienne domowe okłady na oczy.

Okłady na oczy - jak przygotować?
Źródło zdjęć: © iStock.com | lightfieldstudios

11.07.2018 | aktual.: 12.07.2018 10:06

Domowe okłady na oczy

Domowe okłady na oczy przynoszą ulgę, rozjaśniają skórę wokół oczu oraz eliminują obrzęk i cienie pod oczami. Wystarczy codziennie robić okłady ze składników dostępnych w każdej kuchni, aby mieć wyraziste i wypoczęte spojrzenie.

Okłady na oczy najlepiej robić w pozycji leżącej. Gdy leżymy dodatkowo odprężamy się, a okłady nie zsuwają się z powiek. Okłady na oczy trzeba robić możliwie jak najczęściej. Gdy borykamy się z częstą opuchlizną lub cieniami pod oczami, okłady należy robić nawet codziennie.

Aby wzmocnić wzrok, należy spożywać jagody, które zwalczają wolne rodniki, przyspieszają regenerację oczu i ułatwiają widzenie po zmierzchu. Co więcej, jagody uszczelniają naczynia krwionośne, dzięki czemu oczy wyglądają na odżywione i wypoczęte.

Okłady na oczy z herbaty

Okłady z herbaty pomogą pozbyć się cieni oraz opuchlizny pod oczami powstałej na skutek zmęczenia lub nieprzespanej nocy. Wystarczy zaparzyć czarną niearomatyzowaną herbatę, poczekać aż wystygnie, namoczyć w niej płatki kosmetyczne, które następnie aplikuje się na oczy. Zamiast płatków kosmetycznych można użyć również saszetek z herbatą. Okład na oczy z herbaty należy trzymać ok. 20 min.

Okłady na oczy z ogórka

Okłady z ogórka usuwają opuchnięcia i cienie pod oczami. Wystarczy pokroić ogórka na plasterki i położyć je na oczy na ok. 20 min. Warto pamiętać, że raz użyte plasterki do okładu nie nadają się do ponownego użycia.

Okłady na oczy z rumianku

Okłady z rumianku łagodzą ból i zaczerwienienie oczu. Rumianek ma działanie przeciwzapalne, dlatego idealnie sprawdza się w leczeniu zapalenia spojówek. Wystarczy wymieszać pół łyżki ziela świetlika i kwiatów rumianku, mieszankę zalać 1,5 szklanki wrzącej wody i pozostawić na 15 min do ostygnięcia. W naparze należy maczać płatki kosmetyczne lub gazik i położyć na zamknięte oczy (na górną powiekę). Do okładu można wykorzystać również saszetki z rumiankiem.

Okłady na oczy z nagietka

Okłady na oczy z nagietka sprawdzają się przede wszystkim przy podrażnieniach gałek ocznych i nadmiernym łzawieniu. Nagietek nawilża zmęczone i czerwone oczy. Ta roślina o żółtych lub pomarańczowych kwiatach ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne, dlatego nagietek stosowany jest przy zapaleniu spojówek. Wystarczy zrobić napar z 20 g kwiatu nagietka, 20 g babki lancetowatej, 50 g kwiatu jasnoty białej, 10 g świetlika lekarskiego i rumianku pospolitego. Zioła należy zalać szklanką wrzątku, zaparzyć i poczekać, aż ostygnie. Płatki kosmetyczne należy maczać w naparze i aplikować na powieki min. 3 razy dziennie po 15 min.

Zimne okłady na oczy

Okłady na oczy z kostek lodu pobudzają obieg krwi, dlatego polecane są osobom, zmagającym się ze zmęczonymi oczami. Wystarczy kostkami lodu robić masaż powiek okrężnymi ruchami.

zmęczone oczyczerwone oczyzespół suchego oka
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)