UrodaJak zlikwidować cienie pod oczami? Najskuteczniejsze sposoby

Jak zlikwidować cienie pod oczami? Najskuteczniejsze sposoby

Jak zlikwidować cienie pod oczami? Najskuteczniejsze sposoby
Źródło zdjęć: © iStock.com
04.07.2018 21:23, aktualizacja: 01.08.2018 11:21

Cienie pod oczami to problem, z którym można walczyć zarówno metodami domowymi, jak i medycznymi. Kluczem do sukcesu jest odżywienie, uelastycznienie i rozjaśnienie delikatnej skóry, pod którą uwidaczniają się naczynia krwionośne.

Skąd się biorą cienie pod oczami? Przyczyny powstawania

Oczy jako pierwsze zaczynają zdradzać chorobę (nerek, wątroby, gruczołu tarczowego), przemęczenie i niezdrowy styl życia. Sińce, cienie i opuchlizna powstają właśnie w tym miejscu, ponieważ pokrywa je bardzo cienka skóra. Gdy dochodzi pogorszenia jej kondycji, zaczyna być widoczna gęsta sieć naczyń krwionośnych, które znajdują się w okolicach oczu. Może dojść także do nagromadzenia barwnika pod dolną powieką, które zdarza się najczęściej u osób o głęboko osadzonych oczach. Pojawienie się problemu sińców pod oczami powinno skłonić do wizyty u lekarza.

Co na cienie pod oczami? Kosmetyki i ich skład

Nie warto czekać, aż pojawią się pierwsze zaciemnienia – krem pod oczy trzeba stosować każdego dnia razem z kremem do twarzy. Odpowiednia pielęgnacja od wczesnych lat młodości może sprawić, że spojrzenie długo będzie zdrowe i wyraziste bez używania całego mnóstwa kosmetyków do makijażu.

Skuteczne kremy pod oczy znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Kiedy sińce pod oczami są już widoczne, należy sięgać po preparaty o skoncentrowanej formule – nie tylko kremy, ale również żele i sera korygujące, płatki hydrożelowe, maści do oczu, które są dostępne w aptekach. Znajdują się w nich antyoksydanty (np. witamina E), kwas hialuronowy, substancje pobudzające mikrokrążenie (np. kofeina, teobromina, teofilina), substancje wspomagające warstwę lipidową (np. masło shea i masło karite), witamina A pod postacią beta-karotenu albo likopenu, filtry przeciwsłoneczne. Ważne, by składniki te występowały w wysokim stężeniu.

Cienie pod oczami – domowe sposoby

Aby rozjaśnić skórę wokół oczu, trzeba zadbać o kondycję całego organizmu. Ważne jest zwłaszcza uzupełnianie niedoborów witamin i składników odżywczych, które możliwe jest zarówno dzięki zdrowej diecie, jaki i dzięki właściwej suplementacji. Oprócz witamin A i E na stan skóry pod oczami wpływają także witaminy K i B6 oraz kwas foliowy.

Skutecznym i powszechnie znanym domowym sposobem na podkrążone oczy są także okłady ze świeżego ogórka, który po pocięciu na plastry i schłodzeniu w lodówce bardzo dobrze ściąga opuchliznę i głęboko nawilża delikatną skórę. Wystarczy położyć ogórek na oczy i poświęcić 10–15 minut dziennie na chwilę relaksu, by zauważyć różnicę w kolorycie cery. Prosty sposób na cienie pod oczami to także okłady ze świetlika, arniki górskiej, rumianku pospolitego, lipy, kasztanowca zwyczajnego i babki lancetowatej.

Sińce pod oczami – jak zlikwidować metodami medycznymi?

Na cienie pod oczami pomagają także zabiegi przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej. Należy do nich mezoterapia z kwasem hialuronowym, która przywraca skórze nawilżenie i elastyczność. Dużą skuteczność mają również peelingi rozjaśniające z argininą oraz kwasem mlekowym. Przed wykonaniem któregokolwiek z tych zabiegów konieczna jest konsultacja z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także