Trwa ładowanie...

Ola Żebrowska kłóci się z księdzem. Próbowała wyjaśnić mu swoje zdanie

Aleksandra Żebrowska dołączyła do Polaków, którzy sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa do aborcji. Ten fakt nie spodobał się jednemu z duchownych, który zaczął polemizować z gwiazdą.

Share
Aleksandra ŻebrowskaAleksandra ŻebrowskaŹródło: East News
di8h18y

Aleksandra Żebrowska dołączyła do grona oburzonych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Żona Michała Żebrowskiego i jednocześnie matka trójki dzieci wyraźnie sprzeciwia się odbieraniu kobietom praw.

Aleksandra Żebrowska dyskutuje z księdzem

Gwiazda jest bardzo aktywna na Instagramie i tam opublikowała post, w którym wyjaśniła swój pogląd. "Dzięki mojej katolickiej rodzinie wiem, że nie śmiałabym dyktować drugiej kobiecie, co ma w takiej sytuacji robić. Nie mam prawa nazywać jej ciąży płodem i kazać ją przerwać, tak samo jak nie mam prawa kazać jej płód nazywać dzieckiem, które musi urodzić i patrzeć jak cierpi. (...) Po raz kolejny kościół katolicki wraz z polskim rządem dają ciała" - podkreśliła.

Słowa Żebrowskiej wywołały lawinę komentarzy. Zostawił go również jeden z duchownych. "Niby w czym Kościół katolicki daje ciała? Kościół ma popierać zabijanie dzieci?" - zapytał.

Aleksandra Żebrowska zdecydowała się odpowiedzieć. "Ma popierać wolną wolę i szanować indywidualne wybory każdego człowieka. Można zachęcać ludzi do cierpienia w imię Boga, zachęcać do "świętości", heroizmu i tak heroizm nawet nagradzać, ale nie można do heroizmu i cierpienia ludzi przymuszać" - wytłumaczyła.

di8h18y

Wtedy duchowny przeniósł się na prywatną konwersację z gwiazdą, która zdecydowała się opublikować screeny na InstaStory. "Kobieta nie ma prawa do zabicia dziecka" - napisał stanowczo, a w odpowiedzi usłyszał m.in. zdanie: "Kościół nie ma prawa do zabicia kobiety".

Aleksandra Żebrowska Instagram.com
Aleksandra ŻebrowskaŹródło: Instagram.com

Dr Anna Parzyńska chce nadal pomagać kobietom. Ginekolog mówi, jaki ma pomysł na obejście wyroku TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
di8h18y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di8h18y
di8h18y