Trwa ładowanie...
d43y6vq
Olga Łakomska walczy z białaczką. Przez ostatnie siedem lat pracowała jako ratowniczka medyczna

Olga Łakomska walczy z białaczką. Przez ostatnie siedem lat pracowała jako ratowniczka medyczna

Olga Łakomska była gościem w programie "Newsroom", gdzie opowiedziała m.in. o poszukiwaniach tzw. bliźniaka genetycznego, czyli osoby, od której będzie można pobrać szpik kostny. Kobieta przez ostatnie siedem lat pracowała jako ratowniczka medyczna, dlatego doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda system w Polsce i że walka z chorobą jest nie tylko wykańczająca dla organizmu, ale też trudna ze względu na różne czynniki zewnętrzne. W programie Olga Łakomska przyznała, że w pracy ratownika najtrudniejsze jest ratowanie dzieci. - Pamiętam chłopca, którego przewoziłam transportem na narządy. Obcowanie z rodziną było bardzo trudne, emocjonalne. Nie znam ratownika, który nie uroniłby łezki, jeśli chodzi o ratowanie dzieci - powiedziała.

Wiem, że pani teraz czeka z niecieRozwiń

Transkrypcja:

Wiem, że pani teraz czeka z niecierpliwością na telefon ze szpitala. Ma pani teraz okazję przekonać się z tej drugiej strony jak wygląda system w Polsce. Czy jest coś, co panią zaskoczyło? Z racji tego, że jestem też medykiem, to znam jakby pracę służby zdrowia i tutaj w tej kwestii to mnie nic nie zaskoczyło. Myślę, że chyba lekarze, którzy mnie prowadzą, profesorowie wiedzą, że i w jakim jestem w stanie, i że to jest bardzo dla mnie ważne i dla mojego organizmu, dla mojego życia ważny jest powrót teraz do szpitala. Więc szczerze im ufam, że małe przesunięcie w dwóch, trzech dniach nie stanowi żadnego zagrożenia dla mojego zdrowia i życia. No właśnie, od 10 lat pani pracuje jako ratowniczka medyczna. Zakładam, że nieraz dosłownie uratowała pani komuś życie. Co według pani jest najtrudniejsze w tym zawodzie? Najtrudniejsze myślę, że zawsze są początki. Ja muszę trochę sprostować - 10 lat jestem związana ze służbą zdrowia. Jako ratownik medyczny pracuje od 7 lat. Początki zawsze były najgorsze. Natomiast dla mnie, jako dla kobiety ratowniczki, najtrudniejszy temat to jest temat dzieci. Ma pani w głowie jakąś historię, która szczególnie utkwiła w pamięci? Mam, ale chyba nie chciałbym za bardzo o niej opowiadać. Był to chłopiec, którego przewoziłam transportem na narządy i to było też związane jakby z rodziną, z którą trzeba było obcować. Także taki temat może trochę na inny program. Bardzo trudne emocje wtedy towarzyszyły, tak. Bardzo trudne emocje, zawsze są przy tym łzy i nie znam ratownika, nawet mężczyzny z wieloletnim stażem czy z mniejszym stażem, który nie uroniłby łezki, jeśli chodzi o ratowanie życia dzieci. To jest, myślę, chyba najtrudniejszy temat.
d43y6vq
d43y6vq

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj