Trwa ładowanie...
d3nm263

On się nad nią znęca, oni udają, że nie widzą

Mężczyzna obraża swoją towarzyszkę, przyciska ją do ściany w windzie, popycha ją, grozi. Przestraszona kobieta kuli się, ale nie może liczyć na pomoc z zewnątrz - pasażerowie zmieniają się, ale żaden nie reaguje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
On się nad nią znęca, oni udają, że nie widzą
(STHLM Panda)
d3nm263

Mężczyzna obraża swoją towarzyszkę, przyciska ją do ściany w windzie, popycha ją, grozi. Przestraszona kobieta kuli się, ale nie może liczyć na pomoc z zewnątrz - pasażerowie zmieniają się, ale żaden nie reaguje, poza jedną kobietą, która zdobywa się na odwagę i ostrzega agresora, że wezwie policję.

Wtedy młodzi ludzie wyjaśniają, że postanowili ukrytą kamera nagrać film i sprawdzić, ile osób zareaguje na przemoc w takiej sytuacji. Na 54 osoby stanowczo zareagowała tylko jedna. - Jeśli jej dotkniesz zadzwonię na policję - powiedziała do oprawcy, kobieta, która zdecydowała się bronić ofiary. Była w szoku, gdy dowiedziała się, że była jedyną osobą, która zdecydowała się na interwencję.

d3nm263

Film nagrała i umieściła w sieci szwedzka grupa STHLM Panda, która za pomocą ukrytej kamery rejestruje prowadzone przez siebie eksperymenty społeczne i umieszcza relacje z nich w sieci. Tym razem zajęła się problematyką reakcji na przemoc wobec kobiet. W Szwecji - co 20 minut jakaś kobieta pada ofiarą przemocy.

Przez kilka dni, od momentu dodania, skandynawski film został już obejrzany ponad 4 miliony razy. Internauci z różnych stron świata są zszokowani brakiem reakcji na przemoc. - Nie wierzę, że po prostu można tak stać, nic nie robić i oglądać całą scenę tak, jakby to był film - skomentował Darth Revan.
Jax B napisał: - Może to i eksperyment, ale jest wyjątkowo przerażający. Ludzie nic robią, kiedy oprawca pomiata dziewczyną jak śmieciem.

Tymczasem 9 milionów kobiet w Unii Europejskiej było prześladowanych w minionym roku. 18 procent mieszkanek 28 krajów europejskich doświadczyło prześladowania po ukończeniu 15. roku życia. Tak wynika z największego na świecie badania dotyczącego przemocy wobec kobiet przygotowanego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Respondentki zostały wybrane metodą doboru losowego. Wyniki badania są reprezentatywne dla doświadczeń i opinii kobiet w wieku od 18 do 74 lat żyjących w UE. Standardowe rozmowy przeprowadzane w ramach badania obejmowały pytania dotyczące przemocy fizycznej, seksualnej i psychicznej, wiktymizacji w dzieciństwie, molestowania seksualnego i prześladowania, w tym także za pośrednictwem nowych środków przekazu, takich jak internet.

d3nm263

Kobiety stają się ofiarami w miejscu pracy, w domu i w internecie. Co ciekawe – większość respondentek jest przekonana, ze przemoc wobec kobiet jest zjawiskiem powszechnym w ich państwie.

(fot. infografika.wp.pl)

Na podstawie www.torontosun.com/(gabi), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Szokujące wideo. Dziewczyna zostaje porwana i zaciągnięta siłą do domu przyszłego męża*

* Zaczął bić dziewczynę. Co zrobili mu przechodnie?*

* Codziennie robiła sobie jedno zdjęcie*

10 prostych sposobów radzenia sobie ze stresem

d3nm263

Podziel się opinią

Share

d3nm263

d3nm263