Orgazm mózgowy. Daje wyjątkową przyjemność

Orgazm mózgowy niekoniecznie związany jest z erotyzmem
Orgazm mózgowy niekoniecznie związany jest z erotyzmem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

11.08.2023 15:20, aktual.: 11.08.2023 20:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uczucie mrowienia, ciepła i odprężenia, które falami rozchodzi się po całym ciele. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, orgazm mózgu na ogół nie wiąże się w żaden sposób z życiem erotycznym. Jak go wywołać?

Wraz z postępem nauki i coraz bardziej zaawansowanymi badaniami nad neurobiologią, pojawiło się nowe, zaskakujące pojęcie — orgazm mózgowy.

To fascynujące zjawisko pozwoli ci doświadczyć nowego wymiaru przyjemności i ekscytacji, który niekoniecznie musi być związany z aktywnością seksualną.

Mózg u szczytu rozkoszy

Orgazm mózgowy, znany również jako "brain orgasm" lub "ASMR" (Autonomous Sensory Meridian Response), to subiektywne uczucie przyjemności i relaksacji, które często jest wywoływane przez bodźce dźwiękowe, wizualne lub sensoryczne.

To zjawisko jest często opisywane jako "mruganie mózgu" lub "dreszcze na karku", i może wywołać uczucie błogiego odprężenia. Chociaż termin "orgazm mózgowy" nawiązuje do orgazmu seksualnego, to doświadczanie nie ma zazwyczaj związku z erotyzmem.

Jak zafundować mózgowi orgazm?

Doświadczenie orgazmu mózgowego jest kwestią indywidualną i może być wywołane różnymi bodźcami. Należą do nich:

Szeptanie. Wiele osób odczuwa przyjemność, słuchając delikatnych dźwięków, takich jak ludzki szept.

Dźwięki z otoczenia. Szum wiatru, szum fal, stukanie czy szelest liści często wywołują reakcję ASMR.

Dotyk i masaż. Delikatny dotyk, masaż twarzy lub dłoni wywołuje relaks i ekscytację u wielu osób. Przydatny będzie też masażer głowy z charakterystycznymi kuleczkami na zakończeniach.

Bodźce wizualne. Uczucie orgazmu mózgowego mogą wywołać również przyjemne obrazy, gesty i spokojne ruchy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wachlarz korzyści

Dlaczego warto postarać się o orgazm mózgowy? Choć badania nad nim są wciąż w fazie rozwoju, wiadomo, że niesie on wiele potencjalnych korzyści. Są to:

Redukcja stresu i lęku. Podobnie jak tradycyjna medytacja, doświadczanie ASMR może pomóc w obniżeniu poziomu stresu i lęku, co wpływa korzystnie na ogólny stan zdrowia psychicznego.

Poprawa jakości snu. Osoby, które doświadczają orgazmu mózgowego, zgłaszają często, że takie doznania pomagają im w zasypianiu i uzyskaniu lepszej jakości snu.

Zwiększenie koncentracji i relaksacji. ASMR może pomóc w poprawie zdolności koncentracji poprzez wprowadzenie w stan odprężenia i skupienia.

Przyjemność bez seksualnego kontekstu. Orgazm mózgowy umożliwia doświadczenie przyjemności pozbawionej seksualnej natury, co może być szczególnie atrakcyjne dla osób, które nie chcą angażować się w danym momencie aktywność seksualną.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także