Blisko ludziOsobliwe ogłoszenie. "W naszej parafii powtórzyła się ta sama scena co 2 tysiące lat temu"

Osobliwe ogłoszenie. "W naszej parafii powtórzyła się ta sama scena co 2 tysiące lat temu"

Limity w kościołach
Limity w kościołach
Źródło zdjęć: © Getty Images

04.04.2021 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis "Vougle Poland" udostępnił na swojej stronie internetowej ogłoszenie jednej z parafii. W treści napisano, że ktoś z uczestników mszy w Wielki Czwartek zawiadomił na policję. Chodziło o nieprawidłową ilość osób w kościele. Donosiciela nazwano w treści pisma: "Judaszem".

Od soboty 27 marca w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit – na jedną osobę musi przypadać 20 mkw. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa, a także zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

"Kościół został ukarany"

Na jednym z portali społecznościowych, prowadzonych przez parę rozpoznawalnych youtuberów, Patryka Chilewicza i Adama Mączewskiego, zamieszczono osobliwe ogłoszenie.

"W Wielki Czwartek w naszej parafii powtórzyła się ta sama scena co 2 tysiące lat temu w Wieczerniku, kiedy jeden z dwunastu – Judasz – zdradził Jezusa. Podobnie w naszym kościele w Wielki Czwartek jeden z parafian (parafianek), będąc w świątyni podczas liturgii zadzwonił na policję" – brzmi treść ogłoszenia.

Dalej napisano, że kościół został ukarany przez sanepid karą pieniężną. Poskutkowało to tym, że sobotnie ofiary składane na tace, zostały przeznaczone na pokrycie tej należności.

Okazuje się, że nałożona kara zreorganizowała pracę kościoła. "W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kościele od dziś tj. Wielki Piątek i przez całe święta będzie mogło przebywać około 60 osób" – podsumowano. Pozostali wierni mają się gromadzić na zewnątrz kościoła.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1105)
Zobacz także