Trwa ładowanie...

Osobliwe ogłoszenie. "W naszej parafii powtórzyła się ta sama scena co 2 tysiące lat temu"

Serwis "Vougle Poland" udostępnił na swojej stronie internetowej ogłoszenie jednej z parafii. W treści napisano, że ktoś z uczestników mszy w Wielki Czwartek zawiadomił na policję. Chodziło o nieprawidłową ilość osób w kościele. Donosiciela nazwano w treści pisma: "Judaszem".
Share
Limity w kościołach
Limity w kościołachŹródło: Getty Images
d8j6s9a

Od soboty 27 marca w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit – na jedną osobę musi przypadać 20 mkw. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa, a także zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

"Kościół został ukarany"

Na jednym z portali społecznościowych, prowadzonych przez parę rozpoznawalnych youtuberów, Patryka Chilewicza i Adama Mączewskiego, zamieszczono osobliwe ogłoszenie.

d8j6s9a

"W Wielki Czwartek w naszej parafii powtórzyła się ta sama scena co 2 tysiące lat temu w Wieczerniku, kiedy jeden z dwunastu – Judasz – zdradził Jezusa. Podobnie w naszym kościele w Wielki Czwartek jeden z parafian (parafianek), będąc w świątyni podczas liturgii zadzwonił na policję" – brzmi treść ogłoszenia.

Dalej napisano, że kościół został ukarany przez sanepid karą pieniężną. Poskutkowało to tym, że sobotnie ofiary składane na tace, zostały przeznaczone na pokrycie tej należności.

Okazuje się, że nałożona kara zreorganizowała pracę kościoła. "W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kościele od dziś tj. Wielki Piątek i przez całe święta będzie mogło przebywać około 60 osób" – podsumowano. Pozostali wierni mają się gromadzić na zewnątrz kościoła.

Joanna Przetakiewicz podpowiada jak poprawić sobie nastrój, nie tylko w Święta

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8j6s9a

Podziel się opinią

Share
d8j6s9a
d8j6s9a