GwiazdyOtylia Jędrzejczak o swoim zdrowiu. Nie obeszło się bez operacji

Otylia Jędrzejczak o swoim zdrowiu. Nie obeszło się bez operacji

Otylia Jędrzejczak
Otylia Jędrzejczak

02.07.2021 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Otylia Jędrzejczak przez długie lata uchodziła za najlepszą pływaczkę w Polsce. To dzięki niej dzieci chciały zapisywać się na lekcje pływania. Niestety po zakończeniu kariery zmagała się z poważnymi bólami kręgosłupa.

Otylia Jędrzejczak może pochwalić się licznymi tytułami - mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata.

Dzisiaj najważniejszym projektem jest dla niej rodzina. Otylia wiedzie spokojne życie u boku Pawła Przybyły, nauczyciela wychowania fizycznego. Para doczekała się dwójki dzieci, które są oczkiem w głowie byłej pływaczki.

Szwankujące zdrowie

Niestety stan zdrowia Otylii nie pozwala jej w pełni cieszyć się życiem. Bóle kręgosłupa doskwierają jej od lat. "Jak trenowałam, to trzymałam organizm w ryzach. Jak przestałam trenować i trochę odpuściłam, waga wzrosła, urodziłam dwoje dzieci, które uwielbiam nosić, więc te obciążenia się nałożyły. Odczuwałam jakieś tam bóle, ale jak to sportowiec: poćwiczę, to przestanie. [...] W pewnym momencie tak runęło, że nie byłam w stanie chodzić - powiedziała w rozmowie z Wojciechem Jagielskim.

Lekarze stwierdzili, że niezbędna będzie operacja. "Powiedział, że to się nie wchłonie. Mogło być tak, że nie będę w stanie funkcjonować, a przy dwójce małych dzieci nie mogę sobie na to pozwolić" - wyjaśniła.

Otylia Jędrzejczak zdaje sobie sprawę, że niektórzy są zaskoczeni, słysząc o jej problemach z kręgosłupem. W końcu pływanie jest zalecane przez wielu fizjoterapeutów. Olimpijka twierdzi, że w jej przypadku mogło dojść do przetrenowania. "Jedni mówią, że to efekt wieloletnich treningów. To jest przeciążenie duże, na to nakłada się, zwłaszcza w obecnych czasach, stres, ilość obowiązków" - dodała.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)