Blisko ludziPadła deklaracja ze strony Prezydenta. Spotka się z samotnymi matkami

Padła deklaracja ze strony Prezydenta. Spotka się z samotnymi matkami

Padła deklaracja ze strony Prezydenta. Spotka się z samotnymi matkami
Źródło zdjęć: © PAP
Klaudia Stabach
07.02.2019 21:19, aktualizacja: 19.04.2019 15:31

Anna Lose wystosowała list otwarty do prezydenta. Prosi o wsparcie dla samotnych matek. Rzecznik Andrzeja Dudy zadzwonił do naszej redakcji z prośbą o kontakt do autorki listu. Ze strony prezydenta padła deklaracja spotkania.

Rano, 7 lutego Anna Lose z ramienia grupy STOP Dyskryminacji Samotnych Matek, wystosowała list otwarty do Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wystąpiła w nim o uregulowanie spraw samotnych matek, które jej zdaniem są w Polsce dyskryminowane. W swoim piśmie wyszczególniła listę konkretnych postulatów.

Późnym wieczorem 7 lutego przedstawiciel Kancelarii Prezydenta zadzwonił do pani Anny Lose, autorki listu otwartego ws. samotnych matek. Poinformowano ją, że Andrzej Duda proponuje spotkanie w tej sprawie. Wstępnie ustalono, że dojdzie do niego po świętach Wielkanocnych. Nie podano jeszcze konkretnego terminu.

Sama autorka komentuje sprawę z wielkimi emocjami.

- Jestem pod wielkim wrażeniem prędkości, z jaką Kancelaria Prezydenta zareagowała na nasz apel. Zarówno my, jak i Prezydent jesteśmy gotowi do podjęcia rozmowy.

Rzecznik prasowy Prezydenta Andrzeja Dudy zapewnia w rozmowie z nami, że chce dojść do porozumienia. - Prezydent Andrzej Duda bardzo chce spotkać się z panią Anną. Dopasujemy dogodny termin - mówi.

Przedstawicielka Grupy STOP Dyskryminacji Samotnych Matek w otwartym liście poruszała między innymi kwestie doprecyzowania definicji "samotnej matki", podniesienie kryterium dochodowego, uprawniającego do pobierania świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego oraz 500+.

Już ponad milion rodziców w Polsce wychowuje samotnie dzieci. I coraz częściej mówią wprost: jesteśmy dyskryminowani. W serwisie WP Kobieta rozpoczynamy dyskusje na temat tego ważnego problemu społecznego. Chcemy pokazać kim są samotni rodzice, z jakimi mierzą się problemami, dlaczego czują się dyskryminowani.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (284)
Zobacz także