Trwa ładowanie...

Padła deklaracja ze strony Prezydenta. Spotka się z samotnymi matkami

Anna Lose wystosowała list otwarty do prezydenta. Prosi o wsparcie dla samotnych matek. Rzecznik Andrzeja Dudy zadzwonił do naszej redakcji z prośbą o kontakt do autorki listu. Ze strony prezydenta padła deklaracja spotkania.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Padła deklaracja ze strony Prezydenta. Spotka się z samotnymi matkamiŹródło: PAP
d4dkuid
d4dkuid

Rano, 7 lutego Anna Lose z ramienia grupy STOP Dyskryminacji Samotnych Matek, wystosowała list otwarty do Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wystąpiła w nim o uregulowanie spraw samotnych matek, które jej zdaniem są w Polsce dyskryminowane. W swoim piśmie wyszczególniła listę konkretnych postulatów.

Późnym wieczorem 7 lutego przedstawiciel Kancelarii Prezydenta zadzwonił do pani Anny Lose, autorki listu otwartego ws. samotnych matek. Poinformowano ją, że Andrzej Duda proponuje spotkanie w tej sprawie. Wstępnie ustalono, że dojdzie do niego po świętach Wielkanocnych. Nie podano jeszcze konkretnego terminu.

Sama autorka komentuje sprawę z wielkimi emocjami.

d4dkuid

- Jestem pod wielkim wrażeniem prędkości, z jaką Kancelaria Prezydenta zareagowała na nasz apel. Zarówno my, jak i Prezydent jesteśmy gotowi do podjęcia rozmowy.

Rzecznik prasowy Prezydenta Andrzeja Dudy zapewnia w rozmowie z nami, że chce dojść do porozumienia. - Prezydent Andrzej Duda bardzo chce spotkać się z panią Anną. Dopasujemy dogodny termin - mówi.

Przedstawicielka Grupy STOP Dyskryminacji Samotnych Matek w otwartym liście poruszała między innymi kwestie doprecyzowania definicji "samotnej matki", podniesienie kryterium dochodowego, uprawniającego do pobierania świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego oraz 500+.

Już ponad milion rodziców w Polsce wychowuje samotnie dzieci. I coraz częściej mówią wprost: jesteśmy dyskryminowani. W serwisie WP Kobieta rozpoczynamy dyskusje na temat tego ważnego problemu społecznego. Chcemy pokazać kim są samotni rodzice, z jakimi mierzą się problemami, dlaczego czują się dyskryminowani.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4dkuid
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dkuid