Trwa ładowanie...

Papież o seksie pozamałżeńskim. Wyjaśnił, jak należy rozpatrywać ten grzech

Współżycie z osobą, która nie jest naszą żoną czy mężem, jest uznawane przez Kościół Katolicki za jeden z grzechów głównych. Jednak papież Franciszek stwierdził, że to nie jest najgorsza rzecz, którą wierzący może zrobić.

Share
Franciszek ocenił zachowanie francuskiego duchownego Franciszek ocenił zachowanie francuskiego duchownego Źródło: Getty Images, fot: 2021 Franco Origlia
d3nu42z

Papież Franciszek dał się poznać jako niezwykle otwarty i postępowy. Nie boi się wygłaszać poglądów, które znacząco różnią się od słów jego poprzedników i często udowadnia, że jest bardziej miłosierny i tolerancyjny niż większość duchownych na świecie.

Jasne stanowisko

Ostatnio, podczas podróży samolotem z Grecji do Włoch, w której brali udział również dziennikarze, papież podniósł temat seksu pozamałżeńskiego. "Grzechy ciała nie są najpoważniejsze" - powiedział Franciszek, jednocześnie dodając, że o wiele gorzej jest gdy ktoś zgrzeszy, robiąc coś złego i kierując się przy tym nienawiścią i dumą.

Papież rozpoczął ten temat w kontekście głośnej afery związanej z francuskim duchownym. Arcybiskup Paryża, Michel Aupetit, został posądzony o kontakty intymne z kobietą. Sprawę odkryli i opisali francuscy dziennikarze. Aupetit stwierdził, że to, co mu zarzucono, nie do końca jest prawdą, ale złożył rezygnację.

d3nu42z

Papież przyjął ją, bo zostało złamane jedno z dziesięciu przykazań głównych, ale i tak uważa, że nie był to najgorszy grzech. "To było niepowodzenie w stosunku do szóstego przykazania -nie cudzołóż-, ale nie całkowite. To była jedna z drobnych pieszczot, masaż jego sekretarki" - wyjaśnił Franciszek, którego zacytował New York Post.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Powrót szkół do nauki zdalnej. Dyrektorka o realiach nauczania w pandemii COVID-19

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nu42z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nu42z
d3nu42z