GwiazdyPaździernik miesiącem walki z rakiem piersi. Anna Czartoryska-Niemczycka ma ważny apel

Październik miesiącem walki z rakiem piersi. Anna Czartoryska-Niemczycka ma ważny apel

Październik miesiącem walki z rakiem piersi. Anna Czartoryska-Niemczycka ma ważny apel
Źródło zdjęć: © ONS.pl

17.10.2019 18:19, aktual.: 23.10.2019 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Październik jest szczególnym czasem dla kobiet. Został mianowany miesiącem walki z rakiem piersi. Do akcji promującej profilaktykę piersi dołączyło wiele gwiazd. Jedną z nich jest Anna Czartoryska-Niemczycka.

Szczególnie w październiku organizowanych jest wiele akcji społecznych, które mają zwrócić uwagę na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom. Do tego samego zachęcają również liczne gwiazdy.

Anna Czarttoryska-Niemczycka - profilaktyka piersi

Anna Czartoryska-Niemczycka wystosowała w tej sprawie apel na swoim koncie na Instagramie. W poście nawiązała do bardzo popularnego mitu odnośnie nowotworu piersi. – Dziewczyny! Badajcie się! Raz do roku zróbcie USG piersi, nawet jeśli jesteście w ciąży lub w trakcie karmienia. Wbrew obiegowym opiniom, ciąża i karmienie piersią nie chronią nas przed rakiem piersi. Umówcie się na wizytę już dziś, żeby upewnić się, że wszystko jest ok. Ja jestem po! A wy? – napisała w opisie pod ostatnim zdjęciem.

Jej obserwatorki bardzo doceniły apel. – O ! I to jest super babka! Uwielbiam! – napisała jedna z internautek. – Fajnie, że poruszasz taki ważny temat. Wciąż za mało pamiętamy o badaniach, zwłaszcza gdy "nic się nie dzieje" – skomentowała inna fanka.

Co roku raka piersi w różnych stadiach rozwoju diagnozuje się u ponad 15 tys. kobiet. Śmiertelność tej choroby to aż 15 proc. zdiagnozowanych kobiet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także