Pełnia Wilczego Księżyca. Te osoby powinny uważać

Pełnia Wilczego Księżyca to nazwa pierwszej styczniowej pełni
Pełnia Wilczego Księżyca to nazwa pierwszej styczniowej pełni
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

03.01.2023 15:00, aktual.: 03.01.2023 15:44

Pełnia księżyca w różnych wierzeniach często była związana ze szczególnym, magicznym czasem. Obecnie zbliża się pierwsza pełnia księżyca w roku, która nazywana jest Księżycem Wilków, Starym lub Lodowym Księżycem. Jak wpłynie to na nas?

Pełnia księżyca to cykliczne zjawisko, które mniej więcej raz w miesiącu możemy obserwować na nocnym niebie. Księżyc znajduje się wtedy naprzeciwko Słońca i pełną tarczą odbija jego promienie, co sprawia, że ciemne niebo jest rozświetlone bardziej niż normalnie. Przez lata ludzie wierzyli, że pełnia księżyca jest wyjątkowym czasem, który ma wpływ na to, co dzieje się na Ziemi.

Pełnia w styczniu 2023. Oto co trzeba o niej wiedzieć

Kiedy będzie pierwsza pełnia księżyca w 2023 roku? Będzie miała miejsce 7 stycznia o godzinie 0:09. To właśnie tej nocy, przy dobrej widoczności i bezchmurnym niebie, będziemy mogli podziwiać rozświetlony Srebrny Glob.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwsza pełnia księżyca po nowym roku jest tradycyjnie nazywana Księżycem Wilków lub pełnią Wilczego Księżyca. Wzięło się to z wierzeń rdzennych Amerykanów, którzy zauważyli, że w tym czasie wilki wyją głośniej niż zwykle – powodem tego miał być niedostatek pożywienia. Pełnia ta nazywana jest także Starym lub Lodowym Księżycem.

Pełnia Wilczego Księżyca 2023. Kto musi uważać?

Księżyc Wilków, czyli pierwsza pełnia w styczniu 2023 roku niestety może wpłynąć negatywnie na część osób. Kto może obawiać się spadku nastroju i energii? Przede wszystkim ci, którzy nie zamknęli z ubiegłym rokiem zaległych spraw i nie uporządkowali związanych z nimi przeżyć. Czas pełni Wilczego Księżyca może spotęgować rozterki i emocjonalne zawirowania, a także spowodować większe rozdrażnienie i zniecierpliwienie oraz niepokój czy smutek.

Pełnia w styczniu może sprawić, że te osoby będą też bardziej kłótliwe. Jeśli więc wchodzisz w nowy rok z wieloma niezałatwionymi, trudnymi sprawami - uważaj. Łatwiej będzie ci używać mocnych słów pod adresem ludzi wokół. Możesz ich w ten sposób mocno zranić i doprowadzić do wielu konfliktów.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także