ycipk-41ptfj

Pierwsza taka inicjatywa w Anglii. Emma Watson otwiera linię wsparcia dla molestowanych kobiet

Emma Watson rusza z nową akcją społeczną, która ma pomóc ofiarom molestowania w miejscu pracy. Aktorka umożliwi im darmowe wsparcie prawników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emma Watson zaangażowała się w pomoc ofiarom molestowania
Emma Watson zaangażowała się w pomoc ofiarom molestowania (Getty Images)
ycipk-41ptfj

Emma Watson wyszła z inicjatywą założenia bezpłatnej telefonicznej linii pomocy prawnej dla kobiet, które doświadczyły molestowania seksualnego w miejscu pracy.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Anglii i Walii, gdzie przemocy seksualnej w pracy doświadcza niemal co druga kobieta. Tak wynika z raportu Kongresu Związków Zawodowych Anglii i Walii (Trade Union Congress - TUC).

- Znajomość swoich praw i opcji, z których możemy skorzystać w przypadku bycia ofiarą molestowania, jest kluczowym elementem w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni do pracy. Ta linia pomocy jest ogromnym osiągnięciem w drodze do poczucia, że kobiety są wspierane niezależnie od tego, gdzie pracują - powiedziała aktorka w rozmowie z "Guardianem".

ycipk-41ptfj

Linię telefoniczną sponsorować będą indywidualne darowizny. Pierwszą z nich złożyła sama Watson. Za wiedzę prawną i wsparcie dla ofiar odpowiadać będzie fundacja Prawa Dla Kobiet, która zrzesza psychologów i prawników wyspecjalizowanych w sprawach związanych z przemocą.

Numer linii to: 020 7490 0152.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak rozpoznać przemoc ekonomiczną i psychiczną. Dzieje się bliżej, niż myślisz

ycipk-41ptfj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41ptfj

ycipk-41ptfj
ycipk-41ptfj