Pies patrzy ci prosto w oczy? Jednoznaczny komunikat

Choć psy nie posługują się ludzką mową, mogą nam sporo przekazać w inny sposób. Warto obserwować ich gesty. Jeden z nich ma szczególne znaczenie i sporo mówi o naszej relacji.

Dlaczego psy patrzą ludziom prosto w oczy?
Dlaczego psy patrzą ludziom prosto w oczy?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. PAL

Każdy, kto ma psa, zdaje sobie sprawę, jak bardzo to oddane i lojalne stworzenie potrafi wzbogacić życie. Psy nie opuszczają swoich właścicieli, niezależnie od trudnych sytuacji, i to właśnie czyni je nieocenionymi towarzyszami. Warto się zastanowić, jakie uczucia kierują naszymi pupilami.

Pies nawiązuje kontakt wzrokowy? To nie przypadek

W wielu domach pies pełni rolę pełnoprawnego członka rodziny. Te zwierzęta wyróżniają się wyjątkową wiernością i oddaniem. Dbając o nie i okazując im miłość, możemy liczyć na odwzajemnienie tych uczuć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pogryzienia przez psy. Tymi gestami bezwiednie je prowokujesz

Psy nie są zainteresowane naszym wyglądem ani zasobnością portfela. Doceniają nas za to, kim jesteśmy. Chociaż nie mogą mówić, ich zachowanie zdradza ich prawdziwe uczucia. Wystarczy uważnie patrzeć.

Gdy pies nas kocha, chce uczestniczyć w każdej codziennej aktywności, od sprzątania przez gotowanie, po spędzanie czasu w łóżku. Takie zainteresowanie wskazuje, że czuje się przy nas bezpiecznie. Wyjątkowy jest także kontakt wzrokowy między człowiekiem a psem. Psy często unikają wzroku innych stworzeń, ale gdy uważnie patrzą w nasze oczy, wyrażają więź i miłość - podkreślają behawioryści.

Zwiększa się wtedy produkcja oksytocyny, nazywanej hormonem miłości i przywiązania.

Oznaki psiej miłości

Pies machający ogonem na nasz widok jest równie pozytywnym znakiem. To może być wyraz radości, ponieważ jesteśmy dla niego kimś ważnym.

Jeżeli pies przynosi właścicielowi zabawki, zazwyczaj oznacza to, że chce spędzić z nim czas na wspólnej zabawie, co dla czworonoga jest oznaką bliskiej relacji.

Nawet gdy pies zachowuje się niewłaściwie, niszcząc przedmioty podczas naszej nieobecności, robi to z potrzeby odreagowania frustracji związanej z samotnością, nie z chęci wyrządzenia szkody.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (24)