Trwa ładowanie...
12-11-2008 16:26

Piony w łazience

Pani Arleta chciałaby zamaskować piony w małej łazience.

Share
Piony w łazienceŹródło: rys. Joanna Rzepińska
d322td1

Pani Arleta chciałaby zamaskować piony w małej łazience. Niestety nie mam dostatecznie dużo informacji, aby Pani konkretnie pomóc. Znów przypominam, żeby załączać dokładnie zwymiarowane rzuty pomieszczeń, bez nich praktycznie nie jestem w stanie Państwu pomóc.

(fot. rys. Joanna Rzepińska)
Źródło: (fot. rys. Joanna Rzepińska)

Jednak mimo to, zdradzę Państwu pewien pomysł, który często staram się stosować, gdy napotykam na tego typu przypadki. Mianowicie, staram się włączyć je w projektowana przestrzeń. Przestrzenie pomiędzy nimi zabudowuję szafkami, wstawiam we wnęki umywalkę, zabudowana pralkę lub wiszący sedes. Tak, aby stał sie pion integralną częścią wnętrza.

(fot. rys. Joanna Rzepińska)
Źródło: (fot. rys. Joanna Rzepińska)

Ilustruje to podejście przykład projektu, jaki zaproponowałam dla jednego z klientów.

d322td1

W tym wypadku widzimy rysunek, na dole którego jest rzut, a u góry widok ściany z zagospodarowanym pionem. Kanalizacja znajduje się tutaj w prawym górnym rogu wnętrza. Pozostałe piony są na środku ściany. We wnęce z lewej strony wstawiłam szafkę na pralkę, ładowaną od góry. Przy otwarciu otwiera się również górny blat – aby można było ładować pranie od góry. Ponad szafką wstawiłam otwarte półki. Do jednego z boków szafki przymocowany jest blat z umywalką (oczywiście przymocowany jest również do ścianek. Sam występ obudowany został lustrem, w drugiej wnęce – kolejna szafka – tym razem suwana do góry. Wszystko razem połączyłam łukowatym „sufitem” idącym od ścianki z zamocowanym sedesem. Znajduje się tam oświetlenie części umywalkowej – na rzucie zaznaczone rozjaśnionym pasem nad umywalką. W ten oto sposób właściwie nie widać w efekcie gdzie są piony i wnęki.

Arch. wnętrz
Joanna Rzepińska

d322td1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d322td1
d322td1