Trwa ładowanie...

Piotr Żyłka wspiera WOŚP. "Daję sobie nalepić na płaszcz czerwone serce i maszeruję do konfesjonału"

Naczelny katolickiego portalu deon.pl otwarcie mówi o poparciu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu katolików krytykuje działalność Jurka Owsiaka, dlatego postawa Piotra Żyłki może dać im do myślenia.
Share
Dziennikarz docenia zaangażowanie wolontariuszy
Dziennikarz docenia zaangażowanie wolontariuszyŹródło: PAP
d10xt6g

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 28 lat. Z roku na rok zbiórka pieniędzy bije własny rekord, ale wciąż nie brakuje osób, które dystansują się od działalności WOŚP.

Piotr Żyłka wspiera WOŚP

Piotr Żyłka, naczelny katolickiego portalu, przyznał, że otwarcie popiera działalność Jurka Owsiaka i stara się przekonywać do tego każdego, kto myśli inaczej. "Nawet proboszcza udało mi się przekonać, żeby nie szczuć psami wolontariuszy z puszkami, ale zaprosić ich między mszami na herbatę i ciastko. Przecież spora część zbieranych pieniędzy trafia do puszek wprost z kieszeni katolików wychodzących z kościoła" – napisał na swoim instagramowym profilu.

Piotr Żyłka nie poprzestaje na słowach i aktywnie angażuje się w pomoc WOŚP. "Żeby przełamać kolejny konwenans, wyjmuję portfel, wrzucam pieniądze, daję sobie nalepić na płaszcz czerwone serce i maszeruję do konfesjonału lub zakrystii" – przyznał dumnie we wpisie, do którego dołączył zdjęcie zrobione w Puckim Hospicjum, gdzie znajdują się sprzęty ufundowane przez WOŚP.

d10xt6g

Komentujący popierają postawę Piotra Żyłki. "Dokładnie tak. Jeden dobry uczynek daje początek następnym" – podkreślają.

Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10xt6g

Podziel się opinią

Share
d10xt6g
d10xt6g