Trwa ładowanie...

Pływaczka pokazała swoje stopy. Przerażający efekt uboczny ciąży

Wiele mówi się o tym, jak w ciąży zmienia się ciało. Chyba jeszcze więcej o tym, jak po urodzeniu dziecka wrócić do formy. Jest jednak cała masa nieszczególnie przyjemnych i nieco wstydliwych zmian, o których większość kobiet woli milczeć. Jeden z takich przykrych skutków ubocznych ciąży przydarzył się Libby Trickett, pływaczce i olimpijce pochodzącej z Australii.

Share
Pływaczka pokazała swoje stopy. Przerażający efekt uboczny ciąży
Źródło: Instagram.com
d1l60t7

Ma na koncie złote medale olimpijskie i rekordy świata, teraz jednak Libby skupia się na rodzinie. 32-latka jest w ciąży z drugim dzieckiem. To już trzeci trymestr i przecież nie pierwsze dziecko, więc wydawałoby się, że Libby już nic nie zaskoczy. A jednak.

Sportsmenka wrzuciła na swój profil na Instagramie zdjęcie kompletnie popękanych paznokci u stóp i podpisała: "Cóż, nie wiedziałam, że coś takiego może przytrafić mi się w trakcie ciąży".

Pod zdjęciem zaroiło się od komentarzy. Jedni pisali, że zdjęcie jest dosyć obrzydliwe i nie powinno się znaleźć na profilu sportsmenki. Inni przekonywali, że to na pewno grzybica, co Libby dementowała na Snapchacie.

d1l60t7

Znalazła się jednak grupa kobiet, które doświadczyły podobnych problemów. "O tak. Moje jeszcze nie do końca odrosły" – napisała jedna z nich. Część pisała o innych dziwnych dolegliwościach ciążowych, na przykład problemach z zębami, a nawet o ich utracie.

Jak tłumaczy w rozmowie z "Daily Mail Australia" Gino Pecoraro, problemy z paznokciami u stóp wcale nie są w ciąży rzadkie. Ginekolog i położnik mówi, że przyczyn łamliwych i delikatnych paznokci może być kilka, najbardziej powszechny jest jednak niedobór żelaza. O większym zapotrzebowaniu na ten pierwiastek w ciąży słyszała pewnie większość przyszłych mam.

Na liście przyczyn figurują też większa podatność na infekcje, także te grzybicze, i skłonność do zatrzymywania wody w organizmie. Ten mechanizm powoduje, że stopy puchną i wygodne do tej pory buty robią się za ciasne. A stały ucisk na paznokcie może skończyć się właśnie ich wrastaniem lub kruszeniem.

d1l60t7

Niektóre fanki Libby stwierdziły, że jej zdjęcie jest w stanie skutecznie zniechęcić do macierzyństwa. My radziłybyśmy potraktować je jako przestrogę – w ciąży należy się regularnie badać i dbać o wygodę. To na pewno pomoże uniknąć przynajmniej części przykrych niespodzianek.

Zobacz też: Jak zmienia się cało kobiety po ciąży?

Szukasz modnych rzeczy w niskich cenach? Zobacz rabaty na stronie CCC promocje.

d1l60t7

Podziel się opinią

Share
d1l60t7
d1l60t7