Po 40 latach zrzuciła habit. Mówi, co działo się w zakonie

70-latka zrzuciła habit po 40. latach
70-latka zrzuciła habit po 40. latach
Źródło zdjęć: © Facebook | Réel média

31.05.2023 12:27, aktual.: 11.02.2024 14:37

Catherine Draveil ma 70 lat. Dziesięć lat temu podjęła jedną z najważniejszych i najbardziej przełomowych decyzji w swoim życiu. Po 40 latach zdecydowała się odjeść z klasztoru. - Odkryłam wolność - mówi w wywiadzie.

Catherine Draveil jest przykładem na to, że swoje życie można odmienić w każdym wieku. 70-letnia kobieta przez kilkadziesiąt lat była zakonnicą. Zdecydowała się jednak na zrzucenie habitu i odkrycia siebie oraz świata na nowo. - Przeżywam życie w inny sposób - podkreśla w rozmowie z magazynem "L'illustré".

Przez lata była "martwa dla świata"

Catherine pochodzi z wyjątkowo religijnej rodziny. Matka 70-latki wierzyła, że jedno na troje dzieci powinno zostać oddane Bogu. Sama Draveil chciała zostać lekarką, przez cztery lata studiowała medycynę. Miała jednak ogromne wyrzuty sumienia i ostatecznie spełniła prośbę matki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W zakonie, do którego trafiła, nie miała łatwo. Panowały tam rygorystyczne zasady. Praca fizyczna na rzecz zakonu była wykańczająca. Do tego brak częstego kontaktu z rodziną i całkowity zakaz przyjacielskich relacji wykańczał Catherine psychicznie.

Draveil wspomniała, że sytuacji nie ułatwiała siostra przełożona o trudnym charakterze. Zakonnica surowo podchodziła do kontaktów z innymi siostrami.

- Wszystkie siostry reprezentują Chrystusa. Byłam w jej uścisku. Musiało wiele się wydarzyć, abym zdała sobie z tego sprawę - wyznała w trakcie rozmowy ze wspomnianym magazynem.

Odeszła z zakonu po 40 latach

Catherine postanowiła zerwać kościelne śluby w wieku 60 lat. Gdy nadszedł dzień okrągłych urodzin, kobieta zdała sobie sprawę, że nie chce, by jej życie do ostatnich dni wyglądało tak, jak przez ostatnie dziesięciolecia. W 2013 roku wzięła zakonny urlop. Trzy lata później postanowiła pożegnać się z habitem na zawsze.

- "Nie ma jednego dobrego wieku, w którym można nauczyć się żyć" - to zdanie Francoise Sagan zastąpiło w moim życiu "Zdrowaś Maryjo" - dodała Draveil w wywiadzie dla "L'illustré".

Catherine opuściła mury zakonu i rozpoczęła zupełnie inne życie. Założyła nawet konto na portalu randkowym, gdzie poznała swojego obecnego męża. Przez ostatnią dekadę kobieta m.in. skoczyła ze spadochronem, latała paralotnią, podróżowała po świecie i odkrywa siebie na nowo. W wieku 70 lat wzięła też ślub.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (67)
Zobacz także