Blisko ludziPodopieczni DPS-u w Łodzi napisali listy do św. Mikołaja. "Bardzo chciałabym dostać perfumy i getry"

Podopieczni DPS‑u w Łodzi napisali listy do św. Mikołaja. "Bardzo chciałabym dostać perfumy i getry"

Podopieczni DPS-u w Łodzi napisali listy do św. Mikołaja
Podopieczni DPS-u w Łodzi napisali listy do św. Mikołaja
Źródło zdjęć: © Getty Images
Anna Podlaska
14.11.2020 13:54, aktualizacja: 02.03.2022 09:26

Na profilu na Facebooku Domu Pomocy Społecznej w Łodzi udostępniono listy podopiecznych do św. Mikołaja. Mieszkańcy poprosili o drobne upominki, czym wzruszyli czytelników. Zadzwoniliśmy do ośrodka, pani na recepcji przekazała, że od rana odbiera mnóstwo ciepłych wiadomości, ludzie chcą sprawić radość mieszkańcom domu na Rudzkiej.

Wielkimi krokami zbliżają się święta. To czas, kiedy serca ludzi się otwierają. W całej Polsce odbywa się wiele inicjatyw, które mają na celu wsparcie najbardziej potrzebujących. Na szeroką skalę działa "Szlachetna Paczka", ale jest również wiele mniejszych inicjatyw: pomoc Domom Samotnej Matki, Domom Pomocy Społecznej, czy Domom Dziecka.

Dom Pomocy Społecznej w Łodzi wzruszył Internautów

Jeden z ośrodków pomocy w Łodzi już teraz udostępnił listy swoich podopiecznych do św. Mikołaja. Seniorzy poprosili o drobne upominki, czym wzruszyli internautów do łez. Oto jeden z listów:

"Drogi Mikołaju, nazywam się Jola i jestem mieszkanką DPS-u w Łodzi. W dniu nadchodzącego święta zwracam się do Ciebie z prośbą o prezent, który bardzo chciałabym od Ciebie dostać – perfumy i getry. Za podarunek z góry bardzo dziękuję" – napisała jedna z seniorek.

Z kolei pani Krystyna poprosiła o dwa opakowania podkładów higienicznych, pani Ania o książkę o zwierzętach i dezodorant, a pan Stanisław o maszynkę do golenia i wodę kolońską.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Zadzwoniliśmy do DPS-u na Rudzkiej w Łodzi. Recepcjonistka przekazała, że odbiera od rana mnóstwo telefonów z ofertą wsparcia. Dzwonią ludzie z zagranicy i Polski, aby przekazać prezenty seniorom. Chcąc wspomóc dom opieki, należy obserwować profil ośrodka na Facebooku, na pewno w krótkim czasie zostaną udzielone szczegółowe informacje dotyczące tego, jak sprawić radość podopiecznym.

Źródło artykułu:WP Kobieta