Trwa ładowanie...

Podpalono mieszkanie na trasie Marszu Niepodległości. Hanna Lis widziała to z bliska

– Nie sądzę, żeby rzucili do tego mieszkania racę, bo od racy nie zapaliłoby się w ciągu kilku minut. W każdym razie usłyszałam głośny wybuch, a potem zobaczyłam gęsty dym – mówi w rozmowie z WP Kobieta dziennikarka.

Share
Hanna LisHanna LisŹródło: Agencja Gazeta
d32eiqn

Hanna Lis nakręciła kilka emocjonalnych filmików tuż po podpaleniu mieszkania, które publikowała na Twitterze. Lokal był przy trasie Marszu Niepodległości. Po jakimś czasie udało nam się z nią skontaktować.

– Pierwsza myśl: może zająć się pół kamienicy – opowiada roztrzęsiona.

Podpalenie mieszkania w czasie Marszu Niepodległości - relacja Hanny Lis

 Słyszymy od niej, że nikt nie wiedział, jak bardzo poważny jest to pożar. – Zważywszy na duszący, gęsty dym i na to, że przyjechały 4 zastępy straży pożarnej, nie wyglądało to dobrze – zaznacza Lis. – Strażacy przyjechali błyskawicznie, 3 czy 4 minuty po wybuchu pożaru. Na szczęście – z tego, co wiem – właściciela mieszkania nie było w domu – mówi nam.

d32eiqn

 Rozmówczyni WP Kobieta nie kryje swoich emocji. – Na początku nie przyszło mi do głowy, aby ktoś mógł zrobić to celowo. Do momentu, w którym Twitter obiegł filmik, z którego jasno wynika, że bandyci celowali w mieszkanie, na którego balkonie wisi baner Strajku Kobiet. Zostało to zresztą nagrane. Jeden z nich mówi: "Niech ta k… spłonie". A drugi przytomnie zauważa, ze "to nie to mieszkanie" – cytuje Lis. – A co gdyby w tym mieszkaniu akurat pod oknem spało małe dziecko? – pyta.

– To jest bandytyzm. To jest przerażające – kończy swoją relację dziennikarka.

Remont w Prezencie- Spectra Ligtning

d32eiqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32eiqn
d32eiqn